Hint si nedir?

'Jyotish' olarak da bilinen Hint astrolojisi; Hindistan kaynaklı, uzun bir geçmişi olan astroloji türüdür.

Kayıtları 5000 yıl önceye dayanan bu türünün aslında çok daha uzun bir geçmişi bulunmaktadır ve Hint astrolojisi belirli bir geleneğe dayanır.

, Veda'lar ile bağlantılıdır. Aslında Veda olarak bilinen yazıtların ufak bir bölümü de denilebilir. Veda'nın anlamı 'bilgi'dir ve yazıtlar topluluğudur. Daha önce belirttiğimiz gibi, Hint astrolojisi yani , bu bilgi kaynağının, zekanın bir bölümüdür. Kutsal yazıt oldukları için, tanrının şifreli yazıları olarak bilinir. Veda'lar, dört bölümden oluşmaktadır ve Hint astrolojisi bu bölümün en sonunda yer almaktadır. Son bölümün adı ise 'Vedanga' olarak bilinir.

Hint astrolojisi aslında kişisel olarak, nasıl kendimizle yüzleşeceğimizi ve yaşamda nasıl hareket edeceğimizi bize ayrıntılı bir şekilde anlatan nadir astroloji türlerinden bir tanesidir.

Hayat, gelişimin üzerine kurulu bir döngüdür ve Hint astrolojisi bize bu döngü içerisinde nasıl gerçek yeteneklerimizi ortaya çıkaracağımızı, yaşamı nasıl tamamlayacağımızı, geçmişte yaşanan ve günümüze kadar süren etkileri nasıl düzelteceğimizi, daha doğrusu geleceğimizi nasıl bir şekilde kuracağımızı bize gösteren ışık gibidir.

Hint astrolojisi sayesinde kendimizi daha iyi tanıyabiliriz ve gelecekte yaşanabilecek gelişmeleri, olasılıkları önceden anlayabiliriz. Bu sayede önlemler alınabilir ve kendi yolumuzu aydınlatabiliriz.

Evrenin şifresini çözmemizde bize yardımı dokunur. Belirli şifreleri görmemizi sağlar ve hayatı ona göre yaşamamıza izin verir. Hint astrolojisi aslında evrensel şekilleri ve şifreleri çözmemizde bize yardımcı olan kılavuzdur.

Hint Astrolojisi, ruh yolculuğu ve karma ile doğrudan ilişkilidir. Aynı zamanda kişisel yönlerimizin gelişmesinde de doğrudan etkilidir. Gelişimlerimizi, evrensel düzeyde yapacaksak, ruhumuzun da gelişmesi gerekiyor. Hayatı nasıl yaşadığımız bu yönden önemlidir, hayatı nasıl yaşayacağımızı da Hint astrolojisi sayesinde öğrenebiliriz.

Sağlık, para, gelecek, aşk hayatı ile yaşanacak gelişmeler, enerjimizin nasıl yönlendirildiği ile ilgili olarak yüzyıllar önce kullanılan, önemli teknikler ile gelecekte neler yaşanacağı konusunda bilgi sahibi olunmasını sağlar.

Tüm bunların sonucunda Hint astrolojisinin, aslında ışığa giden yolda bize yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.


BİZE ULAŞIN