Güzellik sırları

Güzellik sırları

Yaşamlarının farklı dönemlerindeki dört çekici kadın, güzellik sırlarını Harper's Bazaar dergisine anlattı...

ESRA SEVİN / HARPER'S BAZAAR

 

MELİSSA FABER CASTELL (28)

Sade bir tarzı olan genç kadın son derece akıllı anti-aging ve güzellik seçimleri yapıyor.

İMZA PARFÜMÜ
Bulgari Pour Femme. 11 yaşımdan beri hiç değiştirmedim ve parfümümden vazgeçmeyi hiç düşünmüyorum. Bu koku benim kişiliğimle bütünleşti. Kim bu parfümü alsa beni hatırlıyor.

CİLT BAKIM RUTİNİ
Sağlıklı bir cilt için en önemli şeyin hiçbir zaman güneşlenmemek olduğunu düşünüyorum. Yüzüm için Dermalogica ürünlerini, göz çevrem için Clinique Better Eyes’ı kullanıyorum. Bence güzel görünmenin en önemli sırlarından biri güzel bir uykudur. Uykusuzsanız, ne yaparsanız yapın en iyi halinizde görünemezsiniz.

DERMATOLOG OFİSİNDE
Almanya’da Timm Golüke adında çok iyi bir cilt doktorum var, düzenli olarak her ay ona cilt bakımına gidiyorum. Light bir peeling ve özel maskeler uyguluyor. Türkiye’de ise dermatolog Ayşegül Saltat’a gidiyorum. Onu çok başarılı buluyorum.

MAKYAJ ALIŞKANLIKLARI
Fondöten yerine Nars’ın renkli nemlendiricisini kullanıyorum. Cildim hem sağlıklı görünüyor, hem de fondötenden çok daha hafif duruyor. Gözümün üzerine MAC eyeliner, dudağıma ise pembemsi renkte bir parlatıcı sürüyorum. Asla vazgeçemediğim maskaram ise YSL Volume Eff ect Faux Cils. Olağanüstü.

ÖZEL GECELERDE
Kırmızı ruj sürmeyi çok seviyorum. Şu sıralar kullandığım kırmızı ruj Art Deco marka, ama genelde Chanel’in kırmızı tonlarını çok beğenirim. Rujun altına ise MAC Half-Red dudak kalemini uyguluyorum.

ALDIĞI EN İYİ MAKYAJ TÜYOSU
İyi bir maskara, güzel bir ruj, 8 saatlik uyku ve kocaman bir gülümseme.

ALDIĞI EN İYİ MAKYAJ TÜYOSU
İyi bir maskara, güzel bir ruj, 8 saatlik uyku ve kocaman bir gülümseme.

“ASLA YAPMAM”
Renkli far kullanmam ve dudakları daha açık gösteren rujlar sürmem. Pırıltılı, abartılı makyajdan da hiç hoşlanmıyorum.

KİLO ALDIĞINI FARK ETTİĞİNDE
Yılbaşında biraz yaramazlık yaptım. Böyle zamanlarda bana annemden geçen iki haftalık çok eski bir diyet var, onu uyguluyorum; Scarsdale. Hem sağlıklı besleniyorsunuz hem de açlık hissetmiyorsunuz. Internetten kitabını bulabileceğiniz bu rejimi herkese öneririm.

EGZERSİZ RUTİNİ
Spora gidemediğim zamanlarda Jillian Michaels’in 30 Day Shred programını seyrederek evde egzersiz yapıyorum. Günde sadece 20 -30 dakika sürüyor ama çok yorucu ve çok etkili.

SAÇ BAKIMI
Saçımı hiç boyatmadım. Saçımla ne kadar az uğraşırsam o kadar güçlü, sağlıklı ve parlak duruyor. Dümdüz olduğundan özel gecelerde çoğu zaman topluyorum.

GÜNEŞLE İLİŞKİSİ
Sıfır! Kışın bile yüzüme SPF 30 koruyucu sürmeden evden çıkmıyorum. Güneşlenmek cildi yaşlandırıyor, ayrıca ben kendime beyaz teni yakıştırıyorum. Annem Latin’dir ve onların kültüründe kadınlar güneşli günlerde sokağa şemsiyeyle çıkıyorlar. Sabah akşam güneşlenen insanları ne anlıyor, ne de beğeniyorum.

GÜZELLİK ANLAYIŞI
Kendine, aklına, cildine, sağlığına, vücuduna bakan, özen gösteren kadınları beğeniyorum.

 

BİZE ULAŞIN