Kahverengi gözlere nasıl makyaj yapılır?

Kahverengi gözlere nasıl makyaj yapılır?

Biliyoruz ki kahverengi gözler gerçek gözler... Öğrendik ki renkli gözler genetik bozuklukmuş, yani renkli lenslere elveda...

Kahverengi gözler naturel renk olduğu için hemen hemen her rengi çok güzel gösteren bir göz rengidir. Ama renkleri ayıracak olursak ve şu daha hoş durabilir dememiz gerekirse, kahverengi gözlerde mürdümle birlikte kahve tonları kullanabilirsiniz. Bu renkler hoş ve çok doğal bir görüntü yakalamanızı sağlar.

Gözün tüm yüzeyine vanilya renk bir farla baz attıktan sonra gözün orta kısımlarında mürdüm rengini kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta; mürdüm rengini kullandığınızda, göz pınarına yakın bölgeye sürdüğünüz vanilya rengi farın yok olmamasıdır. Her kullandığınız renkte bir önceki rengi yok ederseniz, sonuçta gözün tamamı ne renk kullanırsanız kullanın kahverengine döner. Bütün renkleri birbiriyle karıştırmamak gerekir, çünkü çamur rengine yakın bir renkle karşılaşırsınız. Renk karışımları yaparken çok küçük hareketlerle çalışmalısınız.

Vanilya ve mürdüm arasında geçişle elde ettiğiniz bir ara ton olması gerekir ve yine gözün dış kısmından başlayarak göz çukuruna doğru yayacağınız acı bir kahve ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Bu renk geçişinde de yukarıda anlattığımız geçiş tekniği kullanılmalıdır. Kirpik diplerini de bu koyu kahve ile zenginleştirirseniz daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Far sürme işini bitirdikten sonra ince bir eyeliner ve rimel makyajın olmazsa olmazıdır.

BİZE ULAŞIN