Kendi spa'nızın tadını çıkarın!

Kendi spa'nızın tadını çıkarın!

Ezgi Tanlak / Cosmopolitan

Pürüzsüz bacaklar, ışıltılı bir ten, kusursuz görünüm… Bunların hepsi evde yaratacağınız spa keyfiyle mümkün. Üstelik neredeyse profesyonel bakımların yarı fiyatına! Cosmo ekibi olarak en beğendiğimiz terapileri sizinle paylaşmayı da ihmal etmedik.

ÖNCE ORTAMI HAZIRLAYIN!

Bir spa merkezini özel kılan nedir? Sıcak havlular mı yumuşak bornozlar mı? Yapmanız gereken, profesyonel spa salonlarında sizi rahatlatan ritüelleri kendi yöntemlerinizle uygulamak. Telefonunuzu kapatın, temiz havlunuzu yakınınıza alın, odayı sizi rahatlatacak mumlarla donatın ve sevdiğiniz müziklerden oluşan bir liste yapın. Siz hazırlanana kadar küveti sıcak suyla doldurun ya da duşu sıcağa çevirip ortamın ısınmasını sağlayın. Yatak odanızı terapi sonrası dinlenme salonu olarak düşünün; yeni çarşaflar, hafif ışıkla istediğiniz atmosferi yakalayın. Televizyon mu? O kesinlikle yasak.

RİTÜEL 1 / ÖLÜ DERİLERDEN ARINMAK

NEDEN?

Peeling işlemi çoğu kadının ihmal ettiği önemli bir aşama; üstelik cilt üzerindeki etkisi o kadar büyükken. Kan akışını hızlandırmak, kurumuş deri kalıntılarını uzaklaştırarak yeni cilt hücrelerinin yüzeye çıkmasını kolaylaştırmak ve selülitleri gidermek düzenli peeling işlemiyle mümkün.

■ Duşa ya da küvete girin ve derilerinizin yumuşaması için 5 dakika kadar bekleyin. Ardından ölü derilerden arınmak üzere iri granüllü bir vücut peeling’i tercih edin. Bliss, Carrot+Sesame Spa Peeling, bizim favorimiz.
■ Avuç içinizle güçlü, dairesel hareketler yaparak peeling’i tüm vücudunuza uygulayın. Topuklarınızdan ve ayak tabanınızdan başlayıp yukarı doğru çıkın.
■ Göbeğinizde hareketlerin saat yönünde olmasına dikkat edin. Teniniz nemliyken bebek yağı uygulayın.

Bliss, Carrot+Sesame Spa Scrub, vücut peeling’i, 85 TL.

 

 

BİZE ULAŞIN