[Alt-Text]

Kış bakımı

Kış bakımı

Bazaar/Esra Sevin

Dermatolog ofi slerinde uygulanan, ciltte fark yaratan tedavilerden faydalanmanın tam zamanı. Bu işlemleri doğru kozmetik ürünlerle destekleyerek pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.


Lekelerle savaşın

Güneş ışınlarının cilt üzerinde yarattığı en belirgin etki kahverengi lekelerdir. Cildin savunma mekanizmaları ne kadar güçlüyse, lekelenmeye karşı da o kadar dirençlidir. Gençlik yıllarınızda saatlerce güneş altında kalsanız bile
cilt kendini onarmayı başarır. Ancak yaş ilerledikçe cilt hücreleri güneş nedeniyle oluşan serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye başlar ve lekeler oluşur.
Sculpture Estetik Kliniği’nden Dermatolog Betül Şengör, ten renginin bütünlüğünü bozarak olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olan kahverengi lekelerin anatomisini şöyle anlatıyor; “Cilde rengini veren melanin
pigmentleri ultraviyole ışınları yüzünden artar ve melanin üreten hücrelerin cildin bazı yerlerinde birikmesiyle lekeler oluşur.”
Dermatolog ofi slerinde uygulanan farklı leke tedavileri, birçok lazer sistemi mevcut. Ancak  bu tedavilere yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey güneşli, hatta yarı bulutlu bir günde güneş koruyucu sürmeden yapılacak yarım saatlik bir gezintinin bile hepsinin yeniden ortaya çıkmasına yeteceği.

BİZE ULAŞIN