Makyaj trendlerine yeni yorumlar

Makyaj trendlerine yeni yorumlar

Cosmopolitan / Derleyen: Ezgi Tanlak

Son dönemlerin en hit beş trendinin yeni yorumlarını bir araya topladık. Klasik güzellik, femme fatale bakışlar ya da bebeksi bir görünüm... Hangisi sizi yansıtıyorsa deneyin ve çekiciliğinizin tadını çıkarı çıkarın!

HEYKEL SANATI

Kim Kardashian’ınki gibi belirgin kemikli bir yüzle doğmamış olabilirsiniz ama bu, aynı etkiyi yaratamayacağınız anlamına gelmiyor. Tamamen mat bir fondöten ve aydınlatıcı bir ürünle kemiklerinizi belirginleştirin.

● Uzun süre kalıcılığını koruyacak matlaştırıcı bir fondöteni tüm yüzünüze fırçayla uygulayın. Böylece çok daha homojen bir kapatıcılık elde edeceksiniz. Belirginleşmesini istediğiniz kemiklerin üzerine aydınlatıcı ürün uygulayacağınız için yüzün geri kalanının olabildiğince mat görünmesine özen gösterin. Transparan pudra bu konuda size yardımcı olacak.

● Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin üst kısmından şakaklarınıza doğru bir C harfi oluşturacak şekilde uygulayın. Ardından aydınlatıcı ürünle kaş kavisini baz alarak dikey bir hat çizin. Üst dudağınızın ortasında kalan kıvrıma parmağınızda kalan aydınlatıcıyı sürün.

 

BİZE ULAŞIN