[Alt-Text]

Mükemmel dalgalara sahip olun!

Mükemmel dalgalara sahip olun!

Saçlarınızın düz oluşundan sıkılmaya başladıysanız bu sezonun en hit trendlerinden biri olan dalgalı saçları kullanmaya başlama zamanınız geldi. Anında düşen bukleler artık geçmişte kaldı. 

Cosmopolitan

Dalgaların düşmesine neden olan 5 etken

1.Şekillendirme öncesi kullanılan ürün

Saç serumu, yoğun yapıda şekillendirici ürünler ve durulanmayan saç bakım kremleri, yaratmaya çalışacağınız buklelerin en büyük düşmanıdır. Dalgaların oluşumunu destekleyecek ve onları sabitleyecek ürünler tercih etmenizde yarar var. Bu tarz ürünler kütiküllerin sertleştirerek ısıya daha çabuk karşılık vermesini ve şekillenmesini sağlayacak.

2. Ürünü uygulama

Şekillendirici ürünü saçlarınıza uygulamanız gereken en doğru zaman sırılsıklam oldukları andır. Su, ürünün dipten uca kadar kolayca dağılmasına yardımcı olacak. Ürünü yalnızca yüzeye uygularsanız, iç kısımlarda kalan saçlar yalnızca elektriklenip kabarık bir görüntüye neden olacak.

3. Saç maşası

Maşa, yeterli ısıya ulaşmadığında saçlarınız isteğiniz şekli alacak ama bozulmaları fazla zaman almayacak. Eğer saçlarınız kalın telliyse saç şekillendiricinizin ısısını 200 dereceye ayarlayın. Saç telleriniz inceyse bu ısıyı 180’de sınırlandırmanız yeterli olacak.

4. Şekillendirmede yanlışlık

Alttaki saçları maşayla şekillendirmek üst kısımlardakileri destekler. Eğer saçlarınız ince telliyse istediğiniz yoğun dalgaları elde etmek için saçlarınızın tamamını ince bir maşayla şekillendirmelisiniz.

5. Hava şartları

Eğer hava şartları nemli ya da yağmurluysa, tüm uğraşlarınız boşa gidecek ve yarattığınız dalgalardan geriye yalnızca yapışkan saç şekillendiricisi kalacak. Bu yüzden hava durumunu takip edin.

 

BİZE ULAŞIN