Rengarenk kutuların içinde neler var?

Rengarenk kutuların içinde neler var?

Bugün market raflarını süsleyen, lif, demir, vitaminler, mineraller, folik asit ile güçlendirilmiş tam tahılların satıldığı kutular, besin kalitesi açısından sağlığınızı olumsuz olarak etkiliyor mu? Şeker ve diğer tatlandırıcıları ne kadar içeriyor? Çok şekerli, yağlı veya tuzlu, vitamin mineral değeri düşük aşırı işlemden geçmiş bir ürün satın almamak için seçiminizde nelere dikkat etmelisiniz?

Kahvaltılık tahıllar ile güne başlamak hızlı, kolay ve besleyici bir yoldur. Hazırlamak neredeyse iki dakika, yemek beş dakika! İşte size şipşak bir kahvaltı! Kahvaltının yanı sıra zamanınız az olduğunda, hızlı ve pratik bir öğün oluşturmak istediğinizde de iyi bir seçenektir.

Kahvaltılık tahılları nasıl tüketmeliyiz?

*Kahvaltılık tahıllarınızı farklı günlerde, her türlü taze ve kuru meyve, fındık, badem, ceviz, keten tohumu, susam gibi farklı seçeneklerle çeşitlendirebilirsiniz.
*Süt ve yoğurt ile tüketilmesi vücudun kalsiyum ihtiyacını da karşılar.
*Kahvaltılık gevreklerin çoğu tüketime hazır hale getirilirken çeşitli işlemlere tabi tutulur. İşlenirken besin değerlerini, sağlığa faydalı fitokimyasalları, lifli yapılarını yitirirler.
*Pişirilerek yenebilen kahvaltılık gevrekler ise daha az işlendiğinden besin değerlerini kaybetmezler. Bir süre suda bekletirseniz, pişme süresini de kısaltmış olursunuz.

BİZE ULAŞIN