Saç Bakımı Rutinizde Gözden Geçirmeniz Gereken 4 Adım

Değişen mevsimle de saçınıza gereken bakım özenini gösterin. Saç bakım rutininizde tekrar gözden geçirmeniz gereken 4 basit adımla, daha sağlıklı bir saç yapısına sahip olmak mümkün.

Saç Bakımı Rutinizde Gözden Geçirmeniz Gereken 5 Adım

Isı Kontrolu:
Saç kurutma makineniz, kıvırma çubuğunuz ve düzleştiricileriniz gibi sıcak şekillendirme araçlarının aşırı kullanımı saçınızı kurutabilir, kırılmaya ve sonuç olarak özellikle her gün kullanıyorsanız dökülme olasılığını artırabilir. Bunun nedeni saça çok kuvvetli kuru ısı uygulandığında saç telini zayıflatmasıdır. Isı hasarının neden olduğu kuru, kıvırcık saçları şekillendirmek de daha zor hale gelebilir, ancak bu yan etkiyi (çoğumuzun yaptığı gibi) sıcak aletlerimizi daha sık kullanarak aşmak, sorunu çözmek yerine yalnızca daha da kötüleştirecektir. Çözüm yolu ise ısı ayarı olan bir saç şekillendirme cihazı edinmeniz. Böylelikle saçın alacağı hasarı kontrollu bir şekilde azaltabilir ve takip edebilirsiniz.

Agresif fırçalama:
Saçınızı iyice fırçalamak saç derinizi uyarır ve bu da saç uzamasını teşvik edebilir, bu nedenle saç bakımı rutininizin bu adımını atlamamanız önemlidir. Ancak nazik olmalısınız. Saçınızı çekiştirme ve çekme eğilimindeyseniz veya fırçalarken kopuk sesler duyuyorsanız, muhtemelen çok fazla baskı uyguluyorsunuz veya yanlış şekilde tarıyorsunuz, bu da kırılmaya ve saç büyümesinin eksikliğine neden olacaktır. Saçınız ıslakken en kırılgan olduğu için, duştan çıktığınız anda saçınızı fırçalamaktan vazgeçin. Çözüm ise; saç bakım yağlarını ve kremleri sürdükten sonra saçın kurumasına ve dinlenmesine izin verin. Ardın saçınızı nazikçe fırçalayın.

BİZE ULAŞIN