İkonların sırrı çözüldü!

İkonların sırrı çözüldü!

Cosmopolitan/ Ezgi Tanlak

Onlarca yıldır süregelen şöhretleri, güzelliklerinden ileri geliyor. Kiminin ismi seks objesi olarak anılıyor, kimisi duru güzelliğiyle akıllara kazınmış. Stilleri hâlâ günümüze ışık tutan ikonlarının güzellik sırlarını merak etmiyor musunuz?

Kiminin adı en çok tercih edilen aksesuarlara verildi, kimisi defalarca kez dergi kapaklarını süsledi. Fakat her biri farklı dönemlerde, modaya ışık tutan trendler belirledi. Seks ilahesi Marilyn Monroe, efsane prenses Grace Kelly, femme fatale Edie Sedgwick’in de aralarında bulunduğu, güzellik tarihine damgalarını vurmuş ikonlarının sırlarını ortaya çıkarıp, yorumladık.

 Rita Hayworth

40’lı yılların ışık saçan güzeli, Pin-up kızı ve güzellik ikonu... Oynadığı sekiz ayrı film için sekiz kere saç rengi değiştiren Rita Hayworth (Bizim favorimiz kızıl saçlı hali), kendi döneminde tüm erkeklerin yüreklerini hoplatmayı layıkıyla yerine getirmiş. Manikür trendini başlatan ve uzun tırnaklarıyla dergi kapaklarına ilk kez çıkan Rita, bakımını kendisi yapıyor, akşamları yatmadan önce kırılmamaları için tırnaklarına mutlaka nemlendirici sürüyormuş. Ünlü yıldız, Artist League of America tarafından en güzel dudaklı kadın seçilerek Max Factor’un Tru-Color isimli rujunun da reklam yüzü olmuş.

BİZE ULAŞIN