2012'nin yeni cinsellik trendleri

2012'nin yeni cinsellik trendleri

Sabah

Sabah Prof Dr. Halim Hattat, araştırma sonuçlarını açıkladı: Türk erkeklerinin yüzde 72'si cinsel organlarıyla ilgili endişeli! Kendini fiziksel olarak çekici bulmayan 10 erkeğin 7'si cinsel ilişkide tatminsizlik yaşıyor. Bu 10 erkeğin 5'inde de sertleşme problemi var!

Aile Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat güzellikle cinsel başarı arasındaki bağlantıyı, ülkemizde cinsellik üzerine yapılan son araştırmalarla yanıtladı. Prof. Dr. Hattat; "Mükemmel cinsel yaşam için güzellik şart mı?" sorusu üzerinden konuyla ilgili görüşlerini anlattı..

Depresif oluyorlar

Kadının kendini beğenmesi, cinsel hayatında mutlu olması için önemli mi?

Geçtiğimiz senelerde yapılan araştırmalar, her iki kadından birinin vücut, kilo veya görünüşle ilgili tatminsizlik yaşadığını gösterdi. Bu çok ciddi bir rakam... Kadınlarda vücut imajı sorunları dendiğinde, vücudun bir kısmıyla ilgili bir tatminsizlik olabilir. Örneğin bazı kadınlar karın, kol veya bacak bölgeleriyle ilgili olumsuz hislere sahiptir. Bazı kadınlar ise vücut boyutu ve kiloyla ilgili sıkıntı yaşar. Diğerleri ise spesifik bir sorunları olmasa da partnerlerinin veya başkalarının yanında vücutlarının nasıl göründüğüyle ilgili kaygı taşır. Tabii, sağlık sıkıntıları nedeniyle vücutlarında değişim yaşayan kadınları da unutmamak gerekir.

BİZE ULAŞIN