Acil evlilik planı

Acil evlilik planı

Cosmopolitan/ Can Yayımlar

Nelere dikkat edilmeli evliliğe sayılı günler kala? Neler eksik kalırsa bir düğüne düğün denmez? Peki gereksiz abartılar neler, kayınvalidelerle iletişim yöntemleri diye bir kitap neden hâlâ yok, gerçekten sonunda mutlu olacak mıyız ve benzeri sorular kafanızı karıştırıyorsa Can Yayımlar'ın yazısı çok işinize yarayacak!

“Artık seviyoruz birbirimizi. Göz alıcı yüzükle yaptı hayatımın teklifini. Tüm kalbimle ‘Evet’ dedim ayaklarım havada...” diye kendi kendine
konuşuyordu benimle otururken. “Nasıl oldu, buraya kadar geldik. Panik içindeyim, neler yapacağımı bilmiyorum. Sanki yarın hayatımın sınavı var ve ben kitap açmamışım. Bana yardım et ne olur!” şeklinde hiperaktivite ile depresyon arasında keskin geçişler yaşarak anlatıyordu. Onca yıllık arkadaşımı hiç böyle görmemiştim ama sanırım evlilik böyle yapıyor insanı. İşin garibi, evlilik sezonunun açılmasıyla sadece yakın arkadaşımda değil, bütün gelin-damat adaylarında bu psikolojik bozukluğu açıkça gözlemleyebiliyorum. Ama arkadaş candır. Bırakılmaz zor anında. Hele ki size, düğünü için organizatör, yardımcı, sağdıç (ve bunun gibi düğünün bütün sorumluluğunu yıkabilmesini sağlayan sıfatlar) seçtiyse. “Battı balık yan gider” deyip büyük bir gayretle uğraştım. Her anında yanındaydım. Sonra da deneyimlerimizi onun da izniyle paylaşmaya karar verdim.

BİZE ULAŞIN