Annelik depresyonu

Annelik depresyonu

Cosmopolitan/Yaprak Gökçöl

En yakın arkadaşınız anne olduğunda birden kendinizi onun yeni yaşamındaki yan figüran gibi hissetmeye başlayabilirsiniz.Peki acaba arkadaşlığınız bu yeni bebeklik dönemi atlatabilecek mi?

Eğer siz de bir anne değilseniz, en
yakın arkadaşınızın bebeğinin olması, yaşamınız ve arkadaşlığınız açısından kesinlikle bir deprem etkisi yaratabilir; iyi veya kötü anlamda. Çünkü resmin içine bir bebek girdiği anda arkadaşınızla kulüplere gittiğiniz gecelerin yerini, değiştirilmesi gereken bebek bezleri ve bebeğin beslenmesi gibi aktiviteler alacağı için arkadaşınız
size daha az zaman ayırmak zorunda kalacaktır. Amerikan komedi dizisi Modern Family’nin bir bölümünde de bu konuya değinilmişti. Dizide gay çift Mitch ve Cam, en yakın kız arkadaşlarına Uzakdoğu’dan yeni evlat edindikleri bebek Lily’nin resmini göstermek isteyince arkadaşları önce artık hiç görüşemediklerinden yakınıp daha sonra “Peki tamam, Yoko’nun resimlerini gösterin bakalım. Şaka yapıyorum çocuklar ama o da Beatles’ın dağılmasına sebep olan Yoko Ono gibi Uzakdoğulu ve bizim grubu dağıttı” demişti.

BİZE ULAŞIN