Bayramda kilo almayın!

Bayramda kilo almayın!

Bayramda lezzetli tatlıları, börekleri görünce diyetinizi bozup kontrolden çıkmayın. Diyetisyenler bakın bayram için ne öneriyor...

Ramazan ayında beslenme düzenimizdeki değişikliğin ardından bayramla birlikte birbirinden lezzetli tatlılar ve ikramlarla adeta nefsimizin sınırları zorlanır. Kısa aralıklarla gerçekleştirilen bayram ziyaretlerinde ısrarla ikram edilen kafeinli içecekler, çikolata, çeşitli hamur tatlıları ve sarmaların tüketilmesinin ardından bağırsak problemleri yaşar ve vücudumuzdaki yağ oranını artırırız. Türk toplumu olarak misafirperverlik anlayışımız gereği ikram ettiğimiz her şeyin kabul görmesi ve yenilmesini isteriz.

Aksi durumda kırılır ve güceniriz. Misafirin sağlığı gereği yaptığı mantıklı ve gerçekçi itirazlarda dahi "Bir seferden bir şey olmaz" sözleri ev sahibinin ağzından dökülüverir. Her ne kadar fazla miktarda tatlı tüketiminin sağlıklı olmadığını ve kilo aldıracağını bilsek de bu muhteşem lezzetlere karşı koyamaz kolayca kabulleniriz. Sonuç, genellikle pişmanlık ve kilodaki artıştır.

BİZE ULAŞIN