Berlin'de pandemi günlerinde hayat

Berlin'de pandemi günlerinde hayat

JOHN GRIBBEN / FOTOĞRAFÇI

Her zaman böyle büyük olaylarda ortaya çıkan farklı teoriler ve söylentiler olur. Burada bize hatırlatılan; her zaman bir değişim içindeyiz ve ne kadar istesek de bu konuda bir kontrolümüz yok.

Tüm bu yaşadıklarımız bana birçok şey öğretti. Ama asıl yavaşlamam gerektiğini ve benim için gerçekten nelerin önemli olduğunu gösterdi. Evde vakit geçirmeye başladığımda ilk farkındalığım evimi temizlemem gerektiği oldu!

Bu süreçte yaratıcılığım arttı, kolajla ilgilenmeye başladım. Bunun nereye gideceğini ve fotoğraflarıma nasıl yansıyacağını merak ediyorum. Ayrıca daha çok hareketli fotoğraf üstüne çalışmaya başladım.

Şu anda stüdyoma ve aydınlatma ekipmanıma erişemiyorum, bu yüzden çalışmak için yeni yollar bulmam gerekiyor, bu da heyecan verici ve eğlenceli. Yalnız olmak, yeni şeyler denememi, hatalarımı kabullenmemi sağlıyor. İşlerim akıcı ve oldukça yaratıcı bir şekilde ilerliyor. Tabii, bazı günler böyle, bazı günler değil...

Tüm eski not ve çizim defterlerimi tekrar inceledim. Bu fikirleri nasıl yeni işlerle bir araya getirmeye başlayacağımı düşünüyorum. Karantina başlamadan önce ülkem İskoçya'ya dönüp, büyük bir proje üzerinde çalışmak için iki ay kalacaktım, onu askıya aldım. Ama bu durum bana yeni projeler için fikir verdi. Anda kalmaya ve bana getirdiklerini heyecanla karşılamaya çalışıyorum. Evde kalmak benim için zor değil. Zaten ev dışındayken de stüdyoda oluyordum. Benzer mekanlar olduğu için dramatik bir değişiklik olmadı hayatımda. Zamanımın büyük bölümünü mutfakta geçiriyorum. Büyük masamı çok seviyorum ve pencerenin yanında oturabilmek de hoşuma gidiyor. Fırsat buldukça komşularımla sohbet ediyorum. Ailem ve arkadaşlarımla da çok fazla iletişimdeyim. Bu beni gerçekten mutlu ediyor. Büyükbabam Skype kullanmayı öğrendi, sürekli onunla konuşuyorum. Her şey normale döndüğünde ilk olarak herkesi pikniğe götürmeyi planlıyorum.

Karantina favorileri
Müzik
: Maggie Rodgers
Film: Charlie ve Çikolata Fabrikası
Kitap: Siddhartha - Hermann Hesse
Instagram hesabı: @charityshopsue
Web adresi: www.greatbigstory.com
Kişi: Billy Connolly
Dizi: Sex Education
Aktivite: Yoga

BİZE ULAŞIN