Beslenme çantası nasıl hazırlanır?

Beslenme çantası nasıl hazırlanır?

Okulların açıldığı bu günlerde çocuklarınızın sağlıklı beslenmesi başarılarını artırmaları ve büyüme gelişmelerinin azalmaması önemli. Çocuğunuzun okulda kaldığı süre içinde tüketmesi gereken besinler ve içecekler beslenme çantasında mutlaka bulunmalı. Ara ve ana öğün saatlerinde tüketeceği sağlıklı besin alternatifleri önceden hazırlanmalı.

Sabah okulda olan çocuklar için sağlıklı kahvaltı-ara öğün yapması için gerekli besin ve içecekler beslenme çantasında olmalı. Öğleden sonra okula giden çocuğun ise öğle yemeği-ikindi ara öğün saatlerinde tüketeceği besinler ve içecekler beslenme çantasında olmalıdır.

Çocuğunuzun sağlıklı beslenmesi evde olduğu kadar okulda da önemlidir. Sağlıklı beslenemeyen büyüme gelişme çağındaki çocuklarda konsantrasyon eksikliği, unutkanlık, halsizlik, yorgunluk, sindirim sorunları ve şişmanlık gibi birçok sağlık sorunu oluşur.

Çocuğunuz gittiği okulda ara ve ana öğünde yemek hizmeti alıyor olabilir. Ancak birçok çocuk okul yemeklerini tam tüketemez. Tüketmediği öğünleri - yemekleri tespit edip çocuğunuzun sağlıklı beslenmesi için ara ve ana öğün yemek alternatifleri hazırlamalısınız.

BİZE ULAŞIN