Doğum kontrolünde en son haberler

Doğum kontrolünde en son haberler

Cosmopolitan beauty

Yeni gelişmeler sayesinde en seçici kadınlar bile kendilerine uygun bir doğum kontrol yöntemi bulabiliyor. Önemli olan yaşınız, sağlık durumunuz ve yaşam alışkanlıklarınız gibi kriterleri göz önünde bulundurarak tabii doktorunuzla birlikte doğru bir seçim yapmak.

Bu konudaki son gelişmeleri size uzun uzun anlatmak için doktorunuzun fazla vakti olmayabilir ama bizim var.Bunun için derlediğimiz mini rehberimize göz atın, doğum kontrolündeki en son gelişmeleri ve belki de hayatınızı kolaylaştıracak yenilikleri öğrenin.

Haplar ve Libidonuz Arasındaki İlişki

Uzun yıllardır bazı kadınlar doğum kontrol haplarının cinsel isteklerini azalttığını iddia edip duruyorlar.Ve artık, bu iddialarında haksız olmadıklarına dair bilimsel bir kanıt gösterebilirler: Yapılan yeni bir araştırma, hormonal metotları kullanan (çoğu doğum kontrol hapı) kadınların yaklaşık yüzde 30’luk bir kısmında cinsel arzuların, diğer yöntemlere başvuran ya da hiçbir doğum kontrol yöntemi tercih etmeyen kadınlara kıyasla daha az olduğunu ortaya koydu. Uzmanlar, bu durumdan hapların doğal testosteron seviyesini düşürmesinin

BİZE ULAŞIN