Evliliğin ilk yılından neler bekliyorsunuz?

Evliliğin ilk yılından neler bekliyorsunuz?

Cosmopolitan / Derleyen: Burçil Onur Fotoğraflar: Rexfeatures

En özgür ruhlu olanımız bile bir dönem gelip evlilik hayalleri kurabiliyor. Evlilikle ilgili düşünceleriniz nedir bilemiyoruz ama mutluluğunuzun balayı günlerindeki gibi sürmesini istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

Hayatlarının en mutlu gününden sadece bir yıl sonra, yeni evli çiftlerin yüzde altısı boşanıyor ya da her beş çiftten biri evliliklerinin ilk yılının düşündüklerinden çok daha zor geçtiğini söylüyor. Peki ya, evlenmeyi düşünen, nişanlı olan ya da evli olmanın keyfini çıkaran çiftlerin iletişim sorunu yaşamamaları için nelere dikkat etmeleri gerekiyor? Evlendikten sonra mutlu olan çiftlerin sayısı fazla olsa da birçoğunun mutluluk oyunu oynadığı ve maalesef boşanmanın eşiğinden döndüğü de acı bir gerçek. Evliliğin ilk yılı çok önemli. Özellikle balayı sonrası çiftlerin boşluğa düşmesi ve rutin hayata ayak uyduramamasıyla başlayan
sorunlar, çığ gibi büyüyüp gidiyor. Güç savaşının en çok yaşandığı ilk yılda çiftler sorunları alttan alma olgunluğunu gösteremiyor. Dolayısıyla, karı-koca ne olduğunu bile anlamadan kendilerini boşanmış bulabiliyor. Özellikle yaşları küçük olanların birbirini anlamaya çalışması daha zor olabiliyor; diğer yandan orta yaşlı çiftlerse yalnız yaşamaya alışmış olmalarından dolayı bir evin içinde iki kişi olmayı çok görüyor ve eşlerine karşı anlayışlı olamayabiliyorlar.

Jennifer Lopez ve Chris Judd yedi ay sonra boşandılar.

BİZE ULAŞIN