Hamilelikte nasıl kaliteli beslenebilirsiniz?

Hamilelikte nasıl kaliteli beslenebilirsiniz?

Bebeğim ve Biz / Şenay Çelik

9 ay boyunca kaliteli bir beslenme programı sayesinde, sağlıklı bir hamilelik geçirebilir ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilirsiniz.

Bebek bekleyen anne adayları, her market alışverişinde buzdolabını ağzına kadar doldururlar. Böylece canlarının istediğini yiyerek mutfakla oturma odası arasında mekik dokurlar. Oysa ki kendini kontrol altına alamayıp fütursuzca yemek yemek, hem anne adayları hem de bebek için sağlıklı bir beslenme şekli değil. “Hamileyim her şeyi yiyebilirim” mantığını bir kenara bırakmak, besin değeri açısından kaliteli yiyeceklerle beslenmek en doğrusu. Hamilelik döneminde gelişi güzel beslenmek yerine Uzman Diyetisyen Dilara Koçak’ın bu dönemde kaliteli ve dengeli beslenmeniz için size sunduğu önerileri uygulamaya ne dersiniz?

Bunları tüketin

Anne adayları bu dönemde diyet yapmaktan kaçınmalıdır ve tüm besin gruplarından yeterli şekilde beslenmeye özen göstermelidir. Gün  içinde; et, süt, ekmek, sebze-meyve ve yağ grubundan yeterli olacak şekilde bir beslenme programı izlemelidir. Böylece hamilelik döneminde artan besin öğesi gereksinimi, en kolay ve zahmetsiz yoldan karşılanabilir. Şu iki mineralin hamilelikte alınması çok önemlidir:

BİZE ULAŞIN