[Alt-Text]

Hayatı paylaşmayı seviyor Fecir Alptekin

Hayatı paylaşmayı seviyor Fecir Alptekin

Cosmopolitan/Damla Durak

Turkuvaz Medya Grubu’nda kurumsal iletişim grup müdürü olarak çalışan Fecir Alptekin, hayata dair deneyimlerini, gazetecilik tecrübesiyle harmanlayarak “Fecir’le 4 Mevsim” adlı radyo programına taşıyor. Biz de Turkuvaz Radyo’da pazar günleri eğlenceli üslubuyla dikkatimizi çeken Fecir Alptekin’i daha da yakından tanımak istedik.

Gerçek bir sanat tutkunu ve en büyük hayali bir gün kültür bakanı olmak… Kaliteli müzikten, lezzetli yemekten, anlamlı filmlerden, kısacası keyif veren her şeyden çok hoşlanıyor. Hayatı tanıma arzusuyla edindiği tecrübeleri Turkuvaz Radyo’da yeni başladığı radyo programında dinleyicileriyle paylaşıyor. Dört mevsimin tüm renklerini ruhunda barındıran bir kadın o ve hayata dair ne varsa konuşmaktan da çekinmiyor. Bu yüzden programının adı “4 Mevsim”. Dünyaya kadın olarak gelmenin en büyük şansı olduğunu düşünen Fecir Alptekin’e biz de merak ettiklerimizi sorduk. Fotoğraf çekimimizi ise program yapığı radyo stüdyosunda gerçekleştirdik. Alptekin, hemen kulaklığını taktı ve enerjisini objektifimize yansıttı.

Eğitiminizi tamamladıktan sonra gazetecilik yapmışsınız ardından halkla ilişkiler sektöründe çalışmışsınız. Bu dönemden bahseder misiniz?

Çalışma hayatıma Cumhuriyet gazetesinde sanat muhabiri olarak başladım, daha sonra da Yeni Binyıl’da devam ettim. Muhabirlik dönemimden sonra yavaş yavaş halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim sahasına kaymaya başladım. Yaklaşık altı yıldır da Turkuvaz Medya Grubu’nda kurumsal iletişim grup müdürü olarak görev yapıyorum.

BİZE ULAŞIN