Av yok, kafes yok, avcı yok

Av yok, kafes yok, avcı yok

Cosmopolitan/ Işık Cansu Canayak

Değişen devirle beraber kadınların ilişki anlayışı da evrildi. Ancak toplumların ön yargılarının değişmesi o kadar hızlı olmuyor.

Kadının erkekten yaşça büyük olduğu ilişkiler yeni bir haber değil. Ama konuyla ilgili yanlış anlaşılma eski: Burada bir av ve avcı yok. Sanılanın aksine, genç erkek de en az kendinden büyük kadın kadar şanslı. Çünkü onlar, kadının bu kapris ve oyunlardan arınmış oturaklı haline bayılıyor. Kadınlar da onların maceraperestliğini ve kıymet bilirliğini seviyor. Sonuç ne mi? Mutluluk…

Baştan söyleyelim: Burada yanlış anlaşılan, görmezden gelinen bir şey var. Sanılanın aksine, genç erkek-olgun kadın ilişkisinde avantaj sahibi olan taraf sadece kadınlar değil. Genç erkeği tavlamayı başarınca turnayı gözünden vurduğu varsayılan kadınlara ciddi bir haksızlık yapılıyor. Çünkü erkekler de olgun kadınlarda kendi yaşıtlarındakilerde bulamadıkları şeyleri buluyorlar. Bunu bizler kadar onlar da istiyorlar. Yani sanılanın aksine ortada bir av yok, avcı yok. Avlanan yok, kurban yok.

BİZE ULAŞIN