Mekan öneri: Grey Food & Drink

Mekan öneri: Grey Food & Drink

Yiyecek- içecek sektörünün öncülerinden olan Jüpiter Grup, İstanbul'a yeni bir konsept mekan daha kazandırdı; 'Grey Food & Drink'... İstanbul'un gözde semtlerinden Topağacı'na yeni bir soluk getirme hedefiyle yola çıkan Grey Food & Drink, muhteşem ambiyansı, dünya mutfağından zengin örnekler sunduğu mönüsü ve şık dekorasyonuyla dikkat çekiyor.

Jüpiter Grup'un 3 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği Grey'in genel koordinatörlüğünü Gürsel Avcu yapıyor. Mekanın işletme müdürlüğünü Hüseyin Genç ve barmenliğini de Emrah Durmaz üstlenmiş. İç mimari ve dekorasyonu B Plan Belgin Açıkalın'ın yaptığı ve lüksü ve şıklığı bir arada sunan Grey, kısa sürede şehrin en popüler mekanı oldu.

Grey Food & Drink, genel imajı olan kaliteli şıklığı dekorasyonundaki detaylarla ön plana çıkartmış. Ağırlıklı olarak nefti yeşili kullanan mekan, iki bölümden oluşuyor. Bahçesinde canlı bitkilerden oluşturulan duvar, mekana adım atar atmaz ilk göze çarpan detaylardan biri. İtalya'dan özel olarak getirilen mermer mozaiklerle yer döşemesinde oluşturulan şeritler mekana ayrı bir hava katmış. Duvarda aynaların etrafını süsleyen pirinç detaylar ve vintage ahşap aksesuarlarla mekan sıcak bir havaya büründürülmüş.

BİZE ULAŞIN