Milano'dan karantina günlerinde hayat

Milano'dan karantina günlerinde hayat

TINE & LUISE / INFLUENCER, TL 180 MARKASININ KURUCULARI

İtalya karantinaya gireli bir aydan fazla oldu. Çeşitli duyguları deneyimledik. Başlangıçta güzel bir tatil gibi görünüyordu. Sonra temizlenmemiz için bir fırsat; bizim, doğanın, dünyanın... Ardından madalyonun diğer yüzünü görmeye başladık; ölen insanlar, işlerini kaybedenler, yoksulluk. Bu yüzden zorunlu tatil bir lüks değil, trajedi haline geldi. Biz de kendimizce Covid-19 araştırmasına destek olmaya karar verdik. % 100 Bağış Projesi adlı bir proje yarattık.

Yakında sosyal medyamızda açıklayacağız. Bu süreçte öncelikle insanların her şeye kolayca adapte olabildiğini gördük. Bunda o kadar iyiyiz ki, biraz korkutucu... Ama her şeyden önemlisi, öğrendiğimiz bu davranış şekli bizim kurtuluşumuz olacak. Bazen bu salgını kapitalizmin, doğanın intikamı karşısında yenilişi olarak görüyoruz ama o zaman da kapitalizmin küllerinden daha güçlü doğacak bir canavar olduğunu fark ediyoruz. Kalbimiz kendilerini yeniden inşa etmek zorunda olanlarla, ailelerinin ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını bilmeyenlerle.

Hepimiz yaşam stilimizi yeniden düşünüp, nasıl hayatta kalacağımızı bulmalıyız. Bu süreç bizim açımızdan en çok inandığımız değerleri pekiştiriyor; işçilik ve kalitenin önemi. Tipik sezonluk veya hızlı moda kavramını her zaman reddettiğimiz için zamansızlık bizim için önemli. İzolasyonda daha fazla zamanımız olmasının yanında, kısıtlı eşya sayesinde yaratıcılığımız da çok gelişti. Yapmak istediklerimizi gerçekleştirmek için yeni yollar buluyoruz. Her şeye farklı bakmaya başladık. Bugünlerde kendimizi çok üretken hissediyoruz. Yeni fikirler üzerinde çalışıyoruz, aynı zamanda arşivimizi de oluşturmaya başladık. Çünkü bizim moda görüşümüze göre bir şey güzelse, her zaman güzeldir. Arşivimiz sayesinde onları çeşitli koleksiyonlarla yeniden yorumlamak istiyoruz.

Bazı günler daha tembel olabiliyoruz, bunu da kabul ediyoruz çünkü en güzel fikirler bazen boş otururken gelir. Ayrıca evde yaptıklarımızla çok eğleniyoruz; çekimler, çizimler, yemekler, kolajlar... Bizimki gibi küçük ve yaratıcı işler için kristalleşmemek, sürekli hareket halinde kalmak önemli. Ruh sağlığımızı korumak için her gün spor yapıyoruz.

Evde sıkışmış olsanız da hareket etmenin mutluluğu, dinç görünüm hayata bağlılığınızı sürdürüyor, hem de daha iyi konsantre olmanızı sağlıyor. Ben Class by Taryn Toomey programı ile her gün egzersiz yapıyorum, Luisa da Ballet Beautiful ile bale yapıyor. Mental olarak kötü hissettiğimizde kitap okumak, film izlemek veya çizmek iyi geliyor. İkimiz de terasımızda vakit geçirmeyi seviyoruz. Bizi en çok rahatlatan ise yemek yapmak. Paranoyaların arasında kaybolmamızı engelliyor.

Biz İtalyanlar yemek yapmayı iyi biliyoruz. Sipariş vermekten çok daha eğlenceli. Bu süreçle birlikte, kültürümüzü canlı tutmanın artık her zamankinden daha önemli olduğuna inanıyoruz. Sanat ve zanaat markamızın evreninin altında yatan temel değerler. Aynı zamanda, anlamlı bir amaçla bir araya gelmenin önemine inanıyoruz ve bu yüzden günlük ilhamlarımızı paylaşmaya çalışıyoruz çünkü hayal gücü bu zamanda mümkün olan tek yolculuk. Her şey normale döndüğünde ilk olarak deniz kenarında piknik yapmayı planlıyoruz.

Karantina favorileri
Müzik
: Spotify'daki playlist'imiz.
Film: Le Cinema Club platformundaki tüm filmler.
Kitap: Molloy - Samuel Beckett, Madame Bovary - Flaubert
Instagram hesabı: @tl180
Web adresi: www.tl-180.com
Kişi: Antonine P zzi, Luisa Orsini
Dizi: Ozark
Aktivite: Ballet Beautiful, Class by Taryn Toomey ve Il Cucchiaio d'Argento kitabındaki tariflerle yemek pişirmek.

BİZE ULAŞIN