Vazgeçmeyen Anneler Kahvaltıda Buluştu

Vazgeçmeyen Anneler Kahvaltıda Buluştu

Kadınların yaratılışından beri var olan annelik içgüdüsü onları tüm zorluklara katlanarak anne olmaya teşvik ediyor. Anne olamayan kadınlar, tıbbın tüm olanaklarından yararlanıp bebeklerini kucaklarına almaya çalışıyor.

Anne-baba olmak her zaman kolay olmuyor. Zor ve meşakkatli yollardan geçiliyor. Bazen açıklanamayan kısırlık, bazen tekrarlayan düşükler, çiftlerin kabusu oluyor. Bazı çiftler ayrılırken, bazıları asla pes etmiyor. 15-20 deneme sonrasında anne olanlar, 50 yaşında anneliği tadanlar var. Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü, Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir: Benim hastalarıma tavsiyem hep şu oluyor: "Asla pes etmeyin! Tüm annelerin, anne adaylarının, anne olmak için mücadele veren tüm kadınların anneler gününü kutluyorum" diyor.

Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi, zorlu yollardan geçerek anne olan 45 anneyi, eşlerini ve çocuklarını ağırladı. Anneler Günü kahvaltısında doktorlarıyla bir araya gelen ailelerin yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. 45 aile doktorlarıyla birlikte neşe ve çocuklarının kahkahaları arasında unutulmaz bir anneler günü yaşadı. Anneler Günü kahvaltısının ardından çocuklar bahçede koşup oyunlar oynadı, balonlar uçurdu. Tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen ve bugün lise ve üniversite çağında olan Ferti-Jin ailesinin çocukları ise yeni arkadaşlıklar kurdu.

BİZE ULAŞIN