Ziyaretçiler için hazırlanmaya başlayan 4 turistik yer

Kilit altında haftalarca yaşadıktan sonra, dünyanın bazı kısımları tecritten çıkmaya ve hatta turistleri ağırlamak için seçeneklerini tartmaya başladı. Binlerce uçuş iptal edildiği ve birçok ülke hala yabancılar için kendi karantinalarını uyguladığı halde, diğer yerler gelecek yaz sezonunu ve yurt dışından turistleri nasıl karşılayabileceklerini planlamaya başladılar bile.

Ziyaretçiler için hazırlanmaya başlayan 4 turistik yer

Cornwall

Az sayıda koronavirüs vakası ile, Cornwall ev tatilini tercih edecek turistler için ziyaret edilebilecek ilk İngiltere şehirlerinden biri olabilir.

Visit Cornwall'un CEO'su Malcom Bell, Telegraph'a ekibinin şu anda seçenekleri düşündüğünü ve birisinin "kademeli bir açılış" olduğunu söyledi. "Önce yerlilere açıyoruz, belki de insanların süpermarketlerde olduğu kadar aralıklı ve en azından güvenli olabileceği bahçelere, plajlara ve açık alanlara erişime izin veriyoruz." Temmuz ve Ağustos ayları için öngördüğü "kontrollü faaliyet düzeyini" açıklayan gazeteye, restoranların ziyaretçi sayısını düşük tutabilmek için iki oturma yeri olabileceğini ve yalnızca rezervasyonların yemek yemesine izin verildiğini doğruladığını söyledi.


BİZE ULAŞIN