Aysun Kayacı ile İstanbul turu

Aysun Kayacı ile İstanbul turu

Touch İstanbul/Neslihan Perker

İstanbul sizin için ne ifade ediyor?

İstanbul çocuğuyum, Boğaz’da büyüdüm. Mankenlik yaparken mesleğim gereği birçok yer gezdim ama İstanbul bambaşka. Dünyanın en güzel şehri, ilham verir insana.

Hiç mi zorluğu yok?

Şöhret ve İstanbul birarada çok zor. İstanbul iyi davranmıyor, şöhretli insana. İstanbul şöhreti kaldırmıyor. Mesela size Beyoğlu’ndan bahsedemeyeceğim, çünkü oralardan kendimi soyutlayalı çok uzun zaman oldu, maalesef.

İstanbul’dan bahsetmek sizi bir yandan da hüzünlendiriyor gibi?

İstanbul’un kendisi hüzün. Orhan Pamuk’la benim aramda 20 yaş fark var ama, hatıralarını okuduğumda gördüğüm şu ki; o da hüzünle anlatır hep İstanbul’u. Ben de aynı hüznü paylaşıyorum, çünkü burada imparatorluklar kurulmuş, yıkılmış, birçok insan gelmiş ve gitmiş. Kapılırsan İstanbul hüzünlü, ama kapılmamak lazım. Dediğim gibi ben Boğaz çocuğuyum ve Üsküdar’da gün batımını izlersen seni şair yapar. Oysa çok yoğun iş temponuz varsa o melankoliye kendinizi kaptırma şansınız yok. Hem çok çalışıp, hem de İstanbul’u yaşamak zor, İstanbul’un bir zamansızlığı var. Çok kaptırmamak lazım, sonra  şair olur faturaları ödeyemezsiniz.

BİZE ULAŞIN