Dünya güzeli Azra Akın

Dünya güzeli Azra Akın

Dünya güzeli olarak güne başlamak nasıl bir duygu?

Artık nasıl uyuduğuma ve nasıl uyandığıma çok önem veriyorum. Uyumadan önce asla gazeteyi açıp kötü haberleri okumuyorum. Seneler geçtikçe bunun değerinin farkına varıyorum. “Dünya Güzeli” seçildiğimde 21 yaşındaydım. O zamanlar idrak edemiyordum ama şimdi ben 10 yıl içinde neler yapmışım diyorum. Güzellikten öte iç huzurumun benim için daha önemli olduğunu anladım.

10 yıl içinde Azra Akın’da ne gibi değişimler oldu?

Kesinlikle tecrübe! Büyüdüğümü, geliştiğimi, olgunlaştığımı hissediyorum. Kendimi tanımak için çaba sarf ediyorum. Kişisel gelişime özel bir ilgim var. Seminerlere katılıyorum, edindiğim deneyimleri çevremdekilerle paylaşmayı seviyorum. Herkes için kişisel gelişimin farklı bir yol olduğunu düşünüyorum. Mesela bir konu hakkında ne yapacağımı bilemiyorum; bir anda onunla ilgili karşıma bir kitap çıkıyor!

Son zamanlarda hakkınızda birçok şey yazılıp çizildi. Siz ise hep sessiz kaldınız. Hiç mi çıkıp içinizden geçenleri söylemek, tepki göstermek gelmiyor?

Bunun biraz yapıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bu durumla ilk defa karşılaşmıyorum. 16 yıldır bu dünyanın içerisindeyim. Ailemin verdiği terbiye ve eğitim sayesinde omurgamın sağlam olduğunu düşünüyorum; bu yüzden bunları kafama takmıyorum. Şartlar ne olursa olsun benim için önemli olan iç huzurum. Bu tarz şeylerle uğraşmak geçmişle uğraşmak demek. Ben ise her zaman önüme bakmayı tercih ediyorum.

Kendinizde beğenmediğiniz yanlarınız var mı?

Şu anki halimden, yaşımdan çok memnunum. Mesela 14 yaşımdayken bikini giymeyi sevmiyordum, şimdi ise bikinilerimi yanımdan ayırmıyorum. Hayat bir şeyleri beğenmemek, kafaya takmak için çok kısa. Ben hayattan keyif almayı seçiyorum.

BİZE ULAŞIN