İlişkilerde yeni trend: “Hayvan” modeli

İlişkilerde yeni trend: “Hayvan” modeli

İlişkilerin yeni yönü ne? Neden “Hayvan” diye nitelendirilenler, hayatlarda başrol oynuyor? Falan Filan’dan sonra şimdi de Hayvan’ı yazan Oben Budak’la ilişkiler ve kariyer hayatı üzerine sohbet ettik… 

Özlem Yılmaz Küçük

Falan Filan’dan sonra şimdi de Hayvan. İkisi de ilişkiler üzerine. İki kitabın konu farkı ne? 

İlkinde başkahramanım Bige adında bir kadın. Nişantaşı'da yaşayan, 30'ların ortasında güzel bir kadın. Büyük aşkından aldatılarak ayrılıyor.  Bu acıyı üzerinden atmak için, hemen yeni bir ilişki bulmak üzere yola çıkıyor. Deniyor ama olmuyor. Böyle bir kadının başından geçen hikayeleri anlatıyordu 'Falan Filan'. Hayvan'da ise kadınların sürekli hayvan diye nitelendirdiği Cemal karakterim var. Biraz sert bir karakter, kendi hayatını yaşamayı seven, kadınların suyuna gitmeyen bir adam. Günümüz ilişkilerinde artık böyle hayvan erkekler, hayvan kadınlar makbul olduğu için bütün kadınlar da onun peşinden koşuyor. O da bunu değerlendiriyor. İki kitap arasında öyle bir cinsiyet farkı var aslında. 

Peki, Mehmet Turgut’un yeni başlayan Falan Filan isimli programıyla bir alakan var mı?  

Hayır. Programın adını 'Falan Filan' koymuş. Bana sorulmadı.

Peki, bu durumla ilgili bir şey yapmayı düşünüyor musun?

Hayır. Etik olmayan bir davranış ama yapacak bir şey yok. Bir arkadaşın bir arkadaşa yapmaması gereken birşey. Yani 'Falan Filan, Oben, n’aber?' deyip de kendi programına bu adı yakıştırması aslında kişiliği hakkında da çok bilgi veriyor. Benim söyleyecek pek bir şeyim yok. 

 

BİZE ULAŞIN