Ozan Güven

Ozan Güven

Bu kadar farklı rollere hazırlanmak için özel bir formülünüz var mı?

Öyle bir formülüm yok. Bunun oyuncunun kişisel seçimleriyle ilgisi var. Bence konforlu alanından çıkıp risk almak, oyunculuk serüvenine heyecan katmaktır. Yoksa bir karakterin sırtına binip yıllarca ona devam ederseniz, bir şeyler denemezsiniz.

Sizce reklam filmi mi çekmek daha zor, bir dizide ya da filmde rol almak mı?

Fiziksel zorluk olarak hepsinin şartları aynı. Reklam filmleri biraz daha sıkıştırılmış, rafine zamanlarda çekilmesi gereken işler olmakla beraber, 16-24 saat süren reklam çekimleri var. Reklamda 30 saniyede derdini anlatma çabası çok yorucu. Hepsinde fiziken orada olup çalışmak zorundasınız. 18 saat sette kalınca, iş sevda olmaktan çıkıp gerçek bir iş haline geliyor.

Koyu Fenerbahçeli olduğunuzu duyduk. Bu aşk nasıl doğdu?

Babadan geçme Fenerbahçeli’yim. İlk Fenerbahçe formamı rahmetli anneannem almıştı. O an kendimi gerçekten bir futbolcu gibi hissetmiştim. İlk olarak o kramponu giyip tozlukları ve formayı üstüme geçirdiğimde ne iş yapmak istediğimi anladım. Çünkü o zaman kendimi başka birinin yerine koyma duygusunu yaşadım. Fenerbahçeliyim ama yenilse hayatım zindan olmaz. Maçlardan o kadar keyif almıyorum artık. Takımınız için kendinizi yırtarken birileri çıkıp ‘şike var’ diyor. Takımım şike yapmışsa, bilinen bir sonuç için neden bu kadar heyecanlanıyoruz? Futbola olan ilgim, gözümde etik değerlerini yitirdiği için azaldı. Sonucunu bildiğimiz bir şeyi neden bize bir sezon boyunca izletiyorlar? Bu durum sadece sporda değil, memleket tamamen bu halde.

Mimar Sinan Üniversitesi dans bölümünden mezun olmuşsunuz...

Olamadım aslında. Son senemde ayrıldım. 7-8 sene okudum. Mimar Sinan’da her dönemden arkadaşım vardır.

BİZE ULAŞIN