Calvin Klein 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Calvin Klein 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Calvin Klein’da 10. yılını dolduran Francisco Costa, 2014 İlkbahar/Yaz sezonu için hazırladığı koleksiyonunu New York Moda Haftası’nın son gününde tanıttı. Calvin Klein 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda; geometrik siyah ve beyaz grafik desenler, çizgili kumaşlar ve bizi şaşırtan asimetrikten ziyade köşesinden keskin bir şeridin dışarı taştığı etekler öne çıktı.

Calvin Klein’in, bir basım evi olmamasına Costa ilginç bir çözüm buldu ve herkesi şaşırttı. Koleksiyonda yer alan beyaz bir elbisenin içine ‘’siyah hareli nakış’’ denilen bir tabaka ekledi. Elbiseye eklenen siyah bantlar, ses dalgalarını anımsatan şekilleri kesmek için yapılmış bir kafes gibi görünüyordu. Ünlü tasarımcı aynı yönteme; kuşaklı, siyah beyaz ve straples elbiselerin üzerinde de başvurdu.

Francisco Costa, pek çok tasarımcıya göre elini biraz hafif tutarak, daha soft renkler, daha şeffaf materyaller tercih emiş bu koleksiyonda. Haliyle koleksiyonun ana teması da şeffaflık olarak kendini gösterdi. Transparan detaylı ve sutyenin siluetini belli eden gömlekler, kalem etekler ile eşleşti. Elbise ve eteklerde de transparanlığa yer verildi. Sezonun trendlerinden olan ceket-pantolon-etek üçlüsü de farklı bir formda kendini gösterdi.

Cafe Ruj / Merve Yazkan

BİZE ULAŞIN