CHANEL 2020/21 Métiers d'art Koleksiyonu "Le Château des Dames"

"Château de Chenonceau'daki" Château des Dames "de gösteri yapmak bariz bir seçimdi. Diane de Poitiers ve Catherine de 'Medici gibi kadınlar tarafından tasarlanmış ve yaşanmışlığın izlerini taşıyan bir yapı. İnsan ölçeğinde bir kale ve Catherine de 'Medici'nin amblemi, tıpkı Chanel'inki gibi iç içe geçmiş iki C'den oluşan bir monogramdı" diyor Virginie Viard.

Aralık ayında, resmi gösteri takviminin dışında sunulan, CHANEL'e özgü bu koleksiyon, her zaman evin tarihi veya güncel olaylarıyla bağlantılı, gerçek ya da hayali, bir hedef ile temalıdır.

Bugün koleksiyon, Artistik Direktörü Virginie Viard'ın yaratıcı gücünü ifade ediyor ve CHANEL'in Métiers d'art çemberinin uzmanlığını birleştirerek yüzlerce nakışcıyı, tüy işçilerini, ayakkabıcıları, şapkacıları ve eldiven üreticilerini bir araya getiriyor.


Gabrielle Chanel, Paris'in en iyi zanaatkârlarını bir araya getiren ilk kişi olmasının ardından, yenilik ve küresel tanınma kapasitelerini desteklemek adına bu zanaatkarları koruma, işlerini sürdürme ve geliştirme ihtiyacından doğan bir misyon haline geldi. Farklı nesillerden ve geçmişlerden 6.600'den fazla zanaatkarı istihdam ederek hepsi CHANEL ve diğer büyük moda evlerinin yaratıcılığına hizmet ediyor...

CHANEL 2020/21 Métiers d'art Koleksiyonu "Le Château des Dames"

BİZE ULAŞIN