Mary Katrantzou 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Mary Katrantzou 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

May Katrantzou, beklenmedik yerlerin örf ve adetlerinden, o yere özgü her detaydan ilham alır. Onu mücevher olarak ya da bir altın yumurta misali karşımıza çıkarır; yabancı değerlerden, mimari yapılardan etkilenir. Bu yüzden de Mary Katrantzou’nun defilelerinde her zaman güçlü bir mesaj vardır.

Bu sezon da, ayakkabıların sağladığı yüksek etki ve fetiştik cazibeleri ile bir istisna olmadı.

Bütün ayakkabı koleksiyonu, İrlanda’ya özgü ayakkabıların, sneakerların ve  terliklerin farklı yorumu ile ortaya çıktı. Katrantzou, backstage kısmında defilesinden “Defilenin farklı yanı, birbirinden farklı bütün ayakkabıların olması ve kadınların bunları giyiyor oluşuydu.” sözleri ile bahsetti.

Koleksiyonda  ayakkabı baskılarının olduğu deri detaylar ön plana çıkmış ve ipek elbiselere kadar her detay, Ghillie etkisini yaratmak için pileler ve baskılar ile tamamlanmıştı. Straples elbiselerde ise bel kısmında görmeye alışık olduğumuz peplumlar göğüs kısmına çıkarak farklı bir hava yarattı. Ünlü tasarımcı ayakkabı baskılarının yanı sıra floral ve geometrik desenleri de unutmadı. Crop-top üstler de crop pantolonlar da vardı koleksiyonda, hepsi baskılı, göz alıcı ve tam anlamıyla Katrantzou’ya özgüydü. 

Mary Katrantzou, ayakkabıları da kıyafetlere taşımış ve kadınlara giydirmiş oldu. Bu kadın, başka ne yapabilir ki!

Cafe Ruj / Merve Yazkan

 

BİZE ULAŞIN