[Alt-Text]

Ralph Lauren 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Ralph Lauren 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

New York Moda Haftası, üç majör ile kapanışını yaptı: Ralph Lauren, Calvin Klein ve Marc Jacobs. 

Ralph Lauren, 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu, sabah saatlerinde Washington Caddesi’nde bulunan St. John’s Center Studios’da görücüye çıkardı.

Lauren’in oldukça net ve beyaz olan koleksiyonu üç bölümden oluşuyordu. İlk bölümde, tamamen siyah ve beyaz, grafikler ve floral desenler ile süslenmiş kısa elbiseler karşımıza çıktı. Bu bölümün bir kısmında; pantolon takımları ve alt kısımları peplum formunda olan siyah ceketler de vardı. Siyah ve beyaz parçalar bu sezonun anahtar görünümlerini oluşturuyor, Lauren de bu fırsatı kaçırmak istememiş anlaşılan.

25 görünümün sonrasında karşımıza daha güçlü, daha canlı renkler çıkıyor: turuncu, sarı gibi neon renklerden oluşan günlük kıyafetler, deriden yapılan yeşil etekler… Bu bölümde ceketler; kısa, bele oturarak korse etkisi yaratan, siyah ve füme tonlarında, grafik desenler ile etkileri artmış bir şekilde karşımıza çıkıyor. 

Son bölümü, ya tamamen beyaz ya da tam aksine daha fazla renkli olan gece elbiseleri oluşturuyor. Defilenin sonlarında kobalt mavisi ipek elbisenin içindeki Karlie Kloss’dan, uzun kırmızı elbise ile boy gösteren Josephine Le Tutour’a kadar, modeller ve tasarımları izleyenleri büyülemiş ve Lauren de amacına ulaşmış oldu.

Cafe Ruj / Merve Yazkan

BİZE ULAŞIN