Sporla erimeyen yağlara "Slimlipo"

Lazer teknolojisiyle uygulanan Slimlipo, liposuction'ın pabucunu dama atacak gibi görünüyor. Liposuction'a göre çok daha hızlı ve etkin sonuç veren Slimlipo, özellikle gıdı, ayak bileği gibi yağ oranının az olduğu bölgelerde çok etkili. Diğer önemli bir yararı ise selüliti büyük oranda azaltması ve cildi gerginleştirmesi.

Giriş Tarihi: 14.08.2012 10:42 Güncelleme Tarihi: 14.08.2012 10:58

OP. DR. ERSUN HASİPOĞLU

Eskiden diyet ve sporla erimeyen inatçı yağlar için tek çözüm liposuction'dı. Büyük müdahalelerde hastanede yatmayı gerektiren, sosyal hayata dönüşü 3-4 günü bulan, dahası küçük de olsa emboli (kan pıhtısının damarları tıkaması) riski bulunan liposuction, hala geçerliliğini korusa da, yerini yavaş yavaş yeni uygulamalara bırakıyor.

FDA onayı Slimlipo lazer teknolojisi, prensip olarak liposuction'a benziyor ancak iyileşme süresi o kadar kısa ki, gıdınızı aldırıp aynı gün ofisinize dönebilirsiniz. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Ersun Hasipoğlu, slimlipo'nun estetik dünyasında bir devrim olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Slimlipo sadece birkaç saat içinde eve dönmenizi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda selülitleri de büyük oranda yok ediyor. Bilindiği gibi selülitin bu güne dek yüzde yüz bir tedavisi yoktu. Ancak slimlipo ile bu mümkün."

Nasıl uygulanıyor?

İşlem yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulandıktan sonra yağ hücrelerine duyarlı milimetrik kanüller sokuluyor. Yağlara, özel bir solüsyon verilerek sıvılaşmaları sağlanıyor. Özel bir şırınga yardımıyla yağlar aynı kesikten dışarı çıkartılıyor. Slimlipo'nun cildi geren lazer başlığı, gevşek deriyi toparlıyor, selülitleri yok ediyor.

BİZE ULAŞIN