Cameron Diaz’ın makyaj sırları!

Cameron Diaz’ın makyajsız hali birçok yerde yazılıp çizilir. Makyajsız hali oldukça sıradan bulunan ünlü yıldız, makyajlı haliyle ortalığı yıkıp geçiyor. Çünkü Cameron Diaz, makyaj yaparken makyaj uzmanlarını şaşırtacak pek çok hileye başvuruyor, nasıl mı?

Cameron Diaz önce cildini pürüzsüzleştiriyor. Makyajına mutlaka su bazlı bir nemlendiriciyle başlıyor. Kapatıcıyla sivilce ve sivilce lekelerini gizliyor. Su bazlı fondöten kullanan ünlü oyuncu, fondötenini bütün yüzüne ve boynuna uyguluyor. Sonrasında ise daha yumuşak bir ifade vermesi için göz çevresine krem tonlarında göz farı sürüyor.

Mavi gözlere sahip olan oyuncu daha derin bir ifade vermesi için gözünün içine mavi renkli kalem çekiyor. Gözkapağının daha büyük gözükmesi için gözkapağına bronz renkli bir göz farı uyguluyor. Gözleri ayrık olan Diaz, göz kalemini göz pınarından başlayarak sürüyor ve uzun bir kuyruk yaparak göz mesafesini dengeliyor. Far üzerine ve alt kirpiklerine pırıltılı toz far uyguluyor. Son adım olarak siyah maskarayla kirpiklerini boyuyor.
BİZE ULAŞIN