Tülin Şahin’den hayat kurtaran 5 stil ve makyaj tüyosu


Özlem Yılmaz Küçük / ozlem.yilmaz@sabah.com.tr

Dolabınızın vazgeçilmez 5 stil elemanı nedir?

Blazer ceketler yaz, kış hayat kurtarıyor. Kadınlara iyi kesim blazer ceketlerin her renginden bulundurmalarını öneririm. Bu en az, bir ayakkabı ve çanta kadar önemli. Ne giyeceğinize karar veremediğiniz zamanlarda blazer cekerler ciddi anlamda hayat kurtarıyor.

Taytları çok seviyorum, özellikle kışın vazgeçilmezi benim için. Üniformam gibi. Düz tabanlı binici çizmeleri çok seviyorum. Boğazlı kazaklar. Hatta Tülin dendiğinde boğazlı kazak akıllara geliyormuş. Herhalde dolabımda 100-150 tane boğazlı kazak vardır. Bence siyah güzel bir boğazlı kazak kadar zamansız güzel bir parça yoktur. Bir de tabii iyi kesim elbise. Herkes gibi siyah elbise demeyeceğim çünkü önemli olan kesimi, rengi değil. Tabii ki siyah hayat kurtarıyor ama o herhangi bir renk olabilir. Kişiye yakışan bir renk, iyi kesim, acil bir durumda her zaman giyebileceğiniz bir stil elemanı. Beş eleman diye sordunuz ama haksızlık oldu; daha fazla olmalıydı.

Şöyle sorayım bir de. Sabah kalktınız ve işinize geç kalmak üzeresiniz. Yüzünüze yaptığınız makyaj elemanları neler oluyor?

Genelde arabada yapıyorum makyajımı. Uyandığımda ilk önce cildimi arındırıyorum. Peeling yapıyorum. Güzel nemlendiricilerimi sürüyorum. Çekime ya da defileye gideceksem, makyajımı tabii ki evde ya da arabada yapmıyorum. Ama diyelim acil bir işim var, o zaman aranın arka koltuğunda yapıyorum. Kadınlara önerim ise, aceleleri varsa yüzük parmaklarını kullanarak, içinde hafif kırmızılık, turunculuk barındıran bir ruju dudaklarına, yanaklarına, göz kapaklarına sürsünler. Bir anda sanki mini tatile gidip gelmiş gibi olurlar. İçinde mutlaka turuncusu olan bir renk olmalı çünkü turuncu anında enerji veriyor.


Peki, trendleri baz alırsak gece makyajında daha çok neler yapılmalı?


Eğer gündüzden geceye geçiyorsam, makyajımı bir tık daha koyultuyorum ya da kırmızı ruj sürüyorum. Ama tabii benimki o kadar doğru bir baz değil. Çekimden çıkıp kırmızı halıya yetiştiğim oluyor. Defileden çıkıp bir davete yetiştiğim oluyor. Bir akşam yemeğine katılmam gerektiği oluyor. O yüzden bazen aynı makyajla gittiğim de oluyor. Çok fazla siyah göz makyajı aslında iyi bir şey değil. Türk kadınları bunu çok yapıyor, siyah göz makyajını çok kullanıyorlar. Siyah göz aslında çok yorgun gösterir. Türk kadınlarının daha çok kızıl kahve tonlarını kullanmaları gerekiyor. Çünkü Türk kadınlarının cilt pigmentlerinde kızıllar barınıyor. Ve genelde şöyle düşünülüyor; hangi renksem onun aksi rengi kullanmam gerekiyor. Aslında içinizde hangi renk varsa, kullanılan renklerin onunla ahenkli olması gerekiyor.
BİZE ULAŞIN