YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

Emma Stone'un saç yapımı

Emma Stone'un Venedik Film Festivali'ndeki saçının yapımını saç artisti Mara Roszak anlattı.

73. Venedik Film Festivali kapsamında gösterilen "La La Land" filminin prömiyerinde, kırmızı halıda gümüş renkli Versace elbisesi ile görüntülenen Emma Stone, tören için yaptırdığı saçıyla dikkatleri çekti. İki minik topuzdan oluşan bu saç modeli özel günler ve iş günleri için ilham verici nitelikte. Yapımını ise oyuncunun saçlarını yapan saç artisti Mara Roszak anlattı.

"Küçük kesitler ile saçlarında modern bir görünüm vermek istedim" diyen Roszak, oyuncunun saçlarına ilk olarak bakım uygulamış. Daha sonra yağ özlü saç kremi sürmüş ve fırçayla tarayarak saçındaki kremi kurutmuş. Saç artisti bu işlemi yaptıktan sonra, Stone'un saçlarını yatay olarak ortadan ikiye ayırmış ve ortadan ayırdığı saçlarının üst tutamını kulak hizasına, diğer tutamı ise ense hizasına gelecek şekilde toplamış. Bu iki ayrı tutama sabitleyici saç spreyi sıkmış. Daha sonra her iki tutamı kıvırmış ve dağınık bir topuz yaparak tel tokalar ile tutturmuş. Son dokunuşta, oyuncunun bütün saçının üzerine ışıltılı saç spreyi sıkarak, hem ışıltı katmış hem de sabitlenme gücünü arttırmış.

YORUM YAP

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN