Kırmızı kod

Renk skalasının en dikkat çekici üyesi olan kırmızının dudaklarda daha canlı görünmesi, kadife yapıda ve zengin pigmentli rujlarla mümkün.

Makyaj artistleri neden güncel bir renk olarak her zaman kırmızıyı tercih ediyor ve siz, kendinize en uygun tonu nasıl seçmelisiniz? Kırmızı dudaklar çarpıcı bir klasiktir ama her koşulda modern görünmeyi başarırlar. O nedenle Cleopatra ya da Marilyn Monroe gibi ikonların görsel hafızamıza kırmızı rujlarıyla yerleşmiş olmaları bir tesadüf değildir... Nars Makyaj Artisti Rachel Goodwin, kırmızı dudakların baştan çıkarıcı olmasının yanı sıra isyankar bir ifade yarattığı görüşünde; "Kırmızı ruj kadınlarda farklı bir aidiyet duygusu yaratıyor."

Mükemmel tonu bulmak: Makyaj Artisti Nick Barose'un bu konuda pratik bir önerisi var: "Eğer açık tenliyseniz, kiraz kırmızısını deneyin. Eğer orta koyulukta bir cilt tonunuz varsa, portakal tonuna kayan kırmızılara yönelin. Daha koyu tenliler ise böğürtlen rengi gibi daha derin tonları seçmeli."

Kalıcı olan renk: Dudaklarda daha vurgulayıcı bir şekil yaratmak için mutlaka dudak kalemi kullanmalısınız ancak bu seçimi yaparken de natürel dudak renginizi baz almayı es geçmeyin. Barose ayrıca dudak kalemi kullanmanın rujun yayılma riskini önleyeceğini de söylüyor. "Ruju uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin, ardından ikinci katı sürün. Daha doğal bir duruş için kalem rujları da denemeniz mümkün. Artık çok yenilikçi formüle sahip rujlar var. Bu nedenle kısa sürede istediğiniz etkiyi yaratmanız daha kolay."

Kırmızı görüş açısı
Önerimiz; Estée Lauder Pure Color Envy Decisive Poppy Matte Sculpting ruj.


Yukarıdan aşağıya: Nars, Shiseido, Maybelline New York, Hourglass, Chanel, Make Up for Ever, Buxom, Clinique, Giorgio Armani, Tom Ford, Bite Beauty, Elizabeth Arden, CoverGirl, Lancôme, Surratt Beauty, Estée Lauder, L'Oréal Paris, Givenchy, Dior, MAC, Yves Saint Laurent, Jane Iredale, Laura Mercier, Clé de Peau Beauté.

BİZE ULAŞIN