Dudaklara gizli dokunuş

Formu bozulmayan, biçimli bir dudak estetiği için Dr. Véronique Simon’un Multi Result A tekniğini daha yakından inceliyoruz.

Pelin Hasçalık

Yüz estetiğine kattığı yenilikçi anti-aging tekniklerle son 20 yılda fark yaratan Dr . Véronique Simon, kozmetik güzelliği sürdürülür ve incelikli bir yaklaşımla ele alan biri. "Yüz tıpkı bir heykel gibidir; ışık ve gölgeye düşen kısımları zarif bir dokunuşla şekillendirirken temelde var olan güzelliği yüzeye çıkarmayı başar malısınız." sözler iyle genç görünme fikrini savunan Dr. Simon, agresif yöntem uygulamalarıyla yılları silmenin aksine bu felsefeyi kendi anti-aging cilt bakım markası olan ile destekliyor. 2009 yılında Paris'ten Londra'ya gelen Dr. Simon, Belgravia Klinik'te yüz estetiği alanında yeniden gençleşmeyi sağlayan mezoterapi ve kolajen artırıcı teknikleriyle ses getirmişti. Yüz kontürünü anında geliştirmeye yönelik işlemlerin ortak hedefi ise eşit tonda, nemli bir yapıda ve dolgun bir cilt sağlamaya odaklanmaktaydı. Yoğun soyma işlemleri ya da botoks ve dolgulardan kaçınan Dr. Simon'a başvuranlar arasında Catherine Deneuve, Charlotte Rampling ve Isabelle Adjani gibi isimler var.

Uyguladığı ve en çok tercih edilen yöntemlerinden biri ise dudakları hedef alıyor. Abartılı derecede şişkin gör ünen dudakların, biçim bozukluğunun yanı sıra yüzde doğal olmayan bir ifade yarattığı tartışılmaz bir gerçek. Biçimli ve güzel dudaklar ise güzelliği artırıcı bir etki sağlayarak kadınların güvenini artırıyor. Bu noktada dudak estetiğine karar verildiğinde, abartıdan uzak bir enjeksiyon yönteminin aksine doğallığı ön plana çıkaran bir dokunuşla ilerlemek gerekiyor. 'un Multi Result A tekniği, küçük enjeksiyonlarla yapılıyor ve uzun süre kalıcılığını koruyarak natürel sonuçlar yaratıyor. Tekniğin güzel yanlarından biri de, enjekte edilen moleküllerin ve hyalüronik asidin vücutta var olan kolajen üretimini artırması ve bu sayede diğer dolgu maddelerine kıyasla daha yumuşak, abartıdan uzak dudakların dolgun görünmeye başlaması...

İşlem özellikle dudak çizgisinde ve ağız çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde mükemmel sonuçlar yaratıyor; hem dudakların daha hacimli görünmesini hem de doğal şeklini korumasını garantiliyor. Tekniğin pozitif etkilerini Simon şöyle özetliyor: "Yaş sürecinize bağlı olarak teknik iki yıla kadar etkisini koruyor. Vücut kendi kolajen üretimini sağlamaya devam ettiği için bu etki bazı hastalarda beş yıla kadar uzayabiliyor. İşlem uygulandıktan sonra her enjeksiyon yönteminde olduğu gibi hafif şişkinlikler oluşabiliyor ancak danışanlar aynı gün içerisinde dışarı rahatlıkla çıkabiliyor."

BİZE ULAŞIN