Zincirleme

Chanel, yeni mücevher koleksiyonu Gallery'de sarı altın ve değerli taşların desteğiyle kült çantası 2.55’e farklı bir kulvardan bir kez daha ikon statüsü kazandırıyor.

Güneş Uysalefe

Nasıl bir aksesuar ki, her sezon yeni yoruma kavuşması bir yana, kadınlar arasında bir obsesyon, bilinçaltında bir statü sembolü veya Zaha Hadid gibi bir ismin elinde dev bir heykele dönüşerek çağdaş sanat eseri olabiliyor. 'in 2.55 çantasından bahsediyoruz...

Çanta, kapitone dokusuyla sanki 'a ilham vermemiş gibi şimdi de zincirden sapıyla yeni bir mücevher koleksiyonuna çıkış noktası olmuş. , 2.55'in değerli taşlarla yaratılmış farklı bir izdüşümü.

Fransız marka, yıldız, kuş tüyü, aslan ve kamelya gibi sembollerini türlü mücevher tasarımında somutlaştırmış, DNA kodlarıyla oynamayı sevdiğini her fırsatta biz takipçilerine göstermişti. Chanel'in Gallery için ele aldığı ikonik çantanın sapı ise koleksiyondaki My Chain parçalarda olduğu gibi harfi harfine bileğe veya boyna dolanan altından bir zincir şeklinde. Hatta daha ilginci birbirine geçen halkaları, tek başlarına birer parçaya form vererek karşımıza çıkıyorlar. Bu büyüteç altına tutulmuş hissi veren çizgisel tasarımlar, 'open work' tekniğiyle kavuştukları boşluklu, iskeleti andıran formlarıyla oldukça grafik bir imaja sahipler.

My Red yüzükteki kırmızı seramik veya My Green kolyedeki malahit, bu mimari yaratıcılığın altını renklerle çizerken, meşhur Place Vendome, oktagonal şeklini verdiği kuvarslar ile koleksiyonun sembolizminde yardımcı oyuncu görevinde yer alıyor. Bu kuvarsların bir güzelliği ise çizikliymiş görünümü veren, rutil, yani titanyum dioksit madeniyle doğaları gereği süslü olmaları. My Chain kolyeye 25.75 karatlık boyutlarda yerleşen rutil-kuvars, My Green yüzükteki 1.87 karatlık turmalin veya My Golden Link küpenin 21 pırlantası ile 2.55'in sayısal kimliği de iki yılda bir yenisi gelecek olan bu koleksiyonda ayrıca yaşıyor. Sarah Moon'un şiirsel fotoğraflarında, üzerinde izliyoruz.


OKYANUS KIYISI
1. Bilezikler Chanel 2. Bilezik Adler 3. Kolye Tiffany & Co. 4. Bilezik Atasay 5. Küpeler Atelye79 6. Saatler Piaget 7. Küpeler Cartier 8. Yüzükler Chaumet 9. Yüzükler Pomellato 10. Küpeler Cartier

BİZE ULAŞIN