Lifting çözümleri

Cerrahi işlemlere başvurmadan yüz, göz çevresi ve boyun bölgesine uygulanan gençleştirme yöntemlerinde son trendler.

Giriş Tarihi: 29.09.2018 12:38 Güncelleme Tarihi: 29.09.2018 12:43

Pelin Hasçalık

Günümüzde kadınlar yüz gençleştirmede günlük hayattan kopmayı gerektirmeyen ameliyat dışı uygulamaları tercih ediyorlar. Lisya Beauty'nin kurucusu uzman estetisyen Selda Özkök, klinikte kombine şekilde uygulanan iki yöntemden bahsediyor; kolajen üretimini artıran Endymed Pro Deep3 uygulaması ile cildi besleyerek nemlendiren ve canlandıran Aqua Gold Fine Touch. Özkök, cilt sıkılaştırma, gençleştirme ve ipeksi bir yüzey sağlama konusunda FDA onaylı Endymed Pro Deep3'nin kısa sürede başarılı sonuçlar verdiğini anlatıyor: "Ağrısız, konforlu ve yan etkisi olmayan bu uygulama, kullandığı fokuslu radyofrekans teknolojisi sayesinde kolajen üretimini tetikleyerek cildin elastikiyetini artırıyor, cilde daha sıkı ve genç bir görünüm kazandırıyor. Yüz ovalinin toparlanmasında, sıkılaşmasında, ince çizgilerin azaltılmasında, gıdı problemlerinde, yüz ile çene hattını belirginleştirme ve kaz ayaklarını açmada etkili bir lifting uygulaması. 6-8 seans önerilen bu işlemin sonuçları, cilt yaşına göre ikinci veya üçüncü seanstan sonra etkilerini göstermeye başlıyor. Yüz, göz çevresi ve boyunda kullanılabiliyor." Dünyadaki son trendleri yakından takip eden Lisya Beauty, Kim Kardashian'ın da tercih ettiği Aqua Gold Fine Touch'ı Türkiye'de ilk uygulayan kliniklerden. Enjeksiyonsuz vitamin kokteyli uygulaması olan Aqua Gold Fine Touch, Q-10, antioksidanlar, H-100, somon DNA ve hyalüronik asit içeren kişiye özel kokteylleri deri altına etkili bir biçimde aktarıyor. Cilt anında dolgunluk, ışıltı ve canlılık kazanıyor. Aynı zamanda kırışıklıkları azaltma ve gözenekleri küçültmede etkili olan teknik her cilt tipine, yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanabilmesiyle de ideal.

Genetik etkenlere, kilo alıp vermeye ve yaşam şekillerine bağlı olarak otuzlu yaşlardan sonra yüzde sarkmalar başlıyor. Sarkmanın ilk habercileri ise üst göz kapağındaki düşme, ardından yanaklarda yumuşama ve gülme çizgisi. Avşar Klinik'ten Op. Dr. Dilek Avşar'a göre ciltte sarkmayı önlemenin ilk yolu dengeli beslenmek. "Bol sıvı tüketmek, protein ve sebze açısından zengin beslenmek çok önemli. Bunun yanı sıra solaryum ya da aşırı güneşte bronzlaşarak cilde nemini kaybettirmemek gerekiyor. Cildin nemini yerine koymak için nem bakımları ve vücutta su tutarak nem veren multivitamin enjeksiyonları mühim. Özellikle mevsim değişikliğinin olduğu dönemlerde nem sağlayacak multivitamin enjeksiyonları gerekli. Eylül-Ekim gibi hem yazın yan etkilerini azaltmak hem de kışa hazırlanmak için bu enjeksiyonları yaptırmanızı öneririm." Nem bakımları ve vitamin enjeksiyonlarının yanı sıra cildi diri tutup germek için günümüzde tercih edilen özel radyofrekans ve lazer uygulamaları da var. Kombine yapılan bu tedaviler kişinin cerrahiye başvurmasını erteliyor, hatta cerrahi sonrası tamamlayıcı tedavi dahi oluşturabiliyor. Dr. Dilek Avşar, radyofrekans uygulamasının elektrik enerjisi ile cilt altındaki kolajeni uyardığından bahsediyor; "Cilt altı kolajeni, cildin gerginliğini sağlayan doğal yapıdır. Zamanla yaşlanır ve uzar, bu nedenle ciltte sarkma meydana gelir. Radyofrekansla uyarılan kolajen ise kısalır ve böylece cilt gerilir. Bu işlem ilk yapıldığında ayda 1-3 kez tekrarlanıyor, ardından kişinin ihtiyacına göre yılda bir kez ya da daha sık tekrar ediliyor." Avşar'ın önerisi, radyofrekans seansları arasında ya da sonrasında cildin ihtiyacına özel cilt sıkılaştırıcı ve gerici özellikte lazer uygulamaları yaptırmak. "Cilt sıkılaştırıcı lazer üç başlığa sahip. Derin başlığı ile cilt altı dokusunu uyarıyor ve cilt altı bağ dokusu kısalıp geriliyor. Yüzeysel başlık cilt yüzeyindeki gözenekleri küçülterek kapanmalarını sağlıyor. Leke başlığı ise yaşla birlikte oluşan güneş lekelerini siliyor. Yüzeysel damarların tedavisinde de leke başlığı ile kılcal damarlar onarılıyor."

Çene dolguları ve yüzdeki boşluklara lifting etkili hyalüronik asit içerikli lifting dolgusu yapılması, yüzdeki sarkmaları önlemede ve tedavi etmede etkili diğer yöntemlerden. Tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesinde hücresel fonksiyonu artırarak ciltte genel bir yenilenme, arınma ve var olan çizgilerde azalma sağlamayı, ayrıca oluşabilecek kusurların önüne geçmeyi hedefleyen Nişantaşı'ndaki Merve Akkaya Güzellik Merkezi'nde ameliyatsız yüz germe alanında yıldız olan iki uygulama var. Sıcak radyo frekans alanında ödüllü, son teknoloji VelaShape III her cilt tipine haftada bir dört seansa kadar uygulanabiliyor. İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuç verirken, kalıcılığı dört seanslık uygulamadan sonra sağlamak mümkün oluyor. Merve Akkaya bir diğer lifting yöntemi olarak Quantum CACI'den bahsediyor. "Cildin genelinde elastikiyet kaybı, düşme, çizgilenme gibi belirtiler başladıysa ve ilerleme söz konusuysa, Quantum CACI yüze adeta spor yaptıran, kasları çalıştıran, ameliyatsız yüz germe olarak bilinen son derece doğal bir teknik. Haftada iki kez uygulanan ve yaklaşık yarım saat süren, 10 seanslık düzenli paket dahilinde oldukça etkili çözümler vadeden, cilde ışıltı ve sıkılık veren bir sistem. İlk seanstan itibaren ciltteki çizgilerde açılma, tüm yüz, boyun ve dekoltede sıkılaşma, toparlanma, yüz ovalinde belirginleşme gözlemleniyor. VelaShape III ile kombin yapıldığında ise son derece kalıcı ve etkin sonuçlara ulaşılıyor."

BİZE ULAŞIN