YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

Erkeklere biten ilişkileri hakkında ne düşündüklerini sorduk. Birçok kadın ilişkileri bittiğinde eski erkek arkadaşlarının onlar hakkında ne düşündüğünü ya da tekrar birlikte olma ihtimalleri olup olmadığını merak eder. Peki, erkekler ayrıldıkları andan itibaren ne düşünüyorlar?

Tutkuyla yaşadığın bir ilişkin bittiğinde ne hissettin?

*Başıma gelen en kötü olay olduğunu düşündüm. O an onu aramak ve yanında olmak istedim. Gerçekten bittiğine inanamıyordum. Ona başkasının dokunacağını ve öpeceğini düşündükçe deliye dönüyordum. Çok sevdiğimiz bir şarkı vardı, onu dinlemeye başladım ve resimlerimize baktım. Daha öne kendimi hiç böyle hissetmemişim. Ne tepki göstereceğin yaşadığın ilişkiye bağlı.
Murat, 23, Bilgisayar mühendisi

*Yaşadığım her ilişki tutkuluydu ve genelde birinden ayrılınca başka bir kadınla birlikte olarak üzüntümü azaltmaya çalışırım. Daha doğrusu yeni bir ilişki yaşamaktansa bir gecelik cinsel birliktelik yaşamayı tercih ediyorum.Çünkü başka birisiyle olursam eski ilişkimi sanki çok uzun zaman önce yaşamışım gibi hissediyorum.
Cem, 32, Reklamcı

*O kadar sinirlenmiştim ki bir anda duvarları yumruklamaya başladım. Hırsımı alamayınca yürüyüşe çıktım. Ogün Yeniköy'den Taksim'e kadar yürüdüm ve sadece düşündüm. Taksim'e geldiğimde sakinleşmiştim ama onu unutmanın çok uzun zaman alacağını da anlamıştım.
Emir, 22, Öğrenci

*İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyordu. Arkadaşlarımla olayı paylaşmaya gittim ama orada da beş dakikadan fazla oturamadım, eve geldim. Onsuz yapamayacakmışım gibi geldi.
Hakan, 30, Tekstilci

*Arkadaşlarımı aradım ve acilen gece çıkmamız gerektiğini söyledim. O gece dışarı çıktım ve eski kız arkadaşımdan daha da tutkuyla bağlandığım yeni bir ilişkiye başladım.
Mehmet, 36, Müzisyen

*Kız arkadaşımın olumsuz taraflarını düşündüm. Duygusal düşünmek yerine mantığımı ön plana çıkardım. İlişkimizin yalnızca alışkanlık olduğunu ve erkek arkadaşlarımla gece çıkmayı ne kadar özlediğimi fark ettim.
Burak, 28, Avukat

Ayrıldıktan ne kadar zaman sonra tamamen unuttun?

*Ben biraz fazla duygusalım galiba çünkü eski sevgilimi unutmam ve yeni bir ilişkiye başlamam üç senemi aldı. Bir çok kızla çıktım ama hep bir gecelik ilişkiler yaşadım.
Murat, 23, Bilgisayar Mühendisi

*Bir ay sürdü. Aslında benim için uzun bir süre diyebilirim. Bir ay sonrada bir değil iki kadınla birlikte aynı anda ilişki yaşamaya başladım.
Cem, 32, Reklamcı

*
Bir yıl sürdü. Kendimi yeni bir ilişkiye hazır hissetmiyordum. Fakat arkadaşlarımın çoğunun kız arkadaşları vardı ve çiftlerin arasında sıkılmaya başlamıştım. Yakın bir arkadaşım beni kuzeniyle tanıştırdı. Ben de kendimi eski sevgilimi unutmam gerektiğine inandırarak yeni bir ilişkiye başladım.
Emir, 22, Öğrenci

*
Hâlâ unutamadım. Ayrılalı dört yıldan fazla oldu. Kısa süreli bazı ilişkiler yaşadım ama onun yeri her zaman farklı. Korkarım ki onu hiçbir zaman unutamayacağım. Ne zaman yeni birisini bulsam hep onda olan özellikleri arıyorum. Eski sevgilim benden ayrıldıktan üç ay sonra başkasıyla yeni birilişkiye başladı ama hâlâ bir gün tekrar birlikte olacağımıza inanıyorum.
Hakan 30, Tekstil

*
Dört saatimi aldı. Yaşadığım en tutkulu ilişki zannediyordum. Fakat yeni bir ilişkiye başladıktan sonra asıl ilişkiye tutkuyu verenin karşımdaki kadın değil kendim olduğunu anladım. Belki de kendimi öyle inandırmaya çalışıyorum ama işe yarıyor! İlişkilerimi böylece yara almadan bitiriyorum.
Mehmet, 36, Müzisyen

*Eski ilişkimi tamamen unutmam üç hafta sürdü. Çünkü onu her gittiğim yerde görüyordum. Ortak arkadaşlarımız vardı.
Burak, 28, Avukat

Biten bir ilişki hakkındaya da eski sevgilin hakkında konuşur musun?

*
Yalnızıca onu tanıyan insanlarla konuşurum. Bu şekilde onun hakkında bana doğru yorumu yapabilirler.
Murat, 23, Bilgisayar Mühendisi

*
Asla konuşmam. Belki ilk ayrıldığımızda bir-iki defa konusu geçer. Benim için boşa harcanan bir zaman gibi gelir.
Cem, 32, Reklamcı

*
Yalnızca arkadaşlarımla değil kendi kendime de konuşurum. Ailemle de çok yakın olduğum için ilk olarak babama danışırım.
Emir, 22, Öğrenci

*
Konuşmamayı tercih ederim. Birisi sorarsa konuyu kapatmaya çalışırım. Bunu sonuçsuz bir sohbet olarak görürüm. Çünkü yaşanan her şey iki insan arasında kalmalıdır; böylece özel hayatın ve yaşanan ilişkinin bir anlamı olur.
Hakan, 30, Tekstilci

*
Ayrıldıktan hemen sonra arkadaşlarıma anlatırım ama yalnızca bir defa. Yeni kadınlar hakkında konuşup geçmişi unutmaya çalışırım.
Mehmet, 36, Müzisyen

*
Konuşmam! Bitmişse bitmiştir benim için. Açıklama isteyen olursa bitti deyip konuyu değiştiririm. Burak, 28, Avukat


Tekrar barışmak için ne kadar süre beklersin?

*
Eğer ayrılma sebebimiz benim yüzümden olmuşsa o haklıysa hiç düşünmem; tekrar denemek için ararım.
Murat, 23, Bilgisayar Mühendisi

*Büyük konuşmak istemem ama ayrılmışsak ya ben ya da o sıkılmıştır. Son ilişkimde ben sıkılmıştım ve bir daha birlikte olacağımızı sanmıyorum.
Cem, 32, Reklamcı

*
Beni aldatmamışsa ve yalan söylememişse tekrar barışmak için bir dakika bile beklemem. Aşık olunca insanda bence gurur diye bir duygu kalmıyor. Aklımda yalnızca o varsa hiç düşünmem, birlikte olmak için elimden geleni yaparım. Bir bahane üretip ararım. Daha doğrusu ilk önce mesaj atarım duruma göre daha sonra ararım.
Emir, 22, Öğrenci

*
Kendimi ne kadar kötü hissedersem hissedeyim aramamaya çalışırım. Tabii bu nasıl ayrıldığımıza da bağlı. Eğer yalnızca ara verdiysek ilişkimize, ararım. Daha farklı problemlerimiz varsa eğer gururluyumdur aramam.
Hakan, 30, Tekstilci

*Çok önemli bir olay olmadıysa aramam. Çünkü eski konuları konuşmak ya da geriye dönmek anlamasız geliyor bana. Karşılaşırsak selam veririm. Bence yeterli.
Mehmet, 36, Müzisyen

*
Onun ya da benim hayatımda yeni biri yoksa bir-iki kez ararım. Tabii kötü ayrılmamışsak. Sonuçta bir şeyler paylaştık ve bitti. Bir de onu başka bir erkekle görürsem kesin ortak arkadaşlarımız varsa onlara arattırırım. Ne de olsa eski sevgilimin kiminle birlikte olduğunu bilmek hakkım.
Burak 28, Avukat

Yeni bir ilişkiye başlamak için ne kadar zaman geçmesi gerekiyor?


*
Eski ilişkimi tamamen unuttuktan sonra başlamayı tercih ederim. Bazen eski ilişkini unutursun ve karşına istediğin gibi birisi çıkmaz. Bir başka kadınla yemeğe çıkabilmem için bile en az birkaç ay geçmeli. Çünkü aklında bir başkası varken karşındaki kadına kendin gibi davranamıyorsun. Özellikle de eski ilişkim kötü bitmişse hâlâ kadınlara karşı kızgın olabilirim.
Murat, 23, Bilgisayar Mühendisi

*
Bunun bir zamanı yok. Karşına kimin ne zaman çıkacağına bağlı. Çünkü kimle ne yaşayacağını bilemezsin. Bence bir kadını ancak başka bir kadın unutturabilir. En kolay unutma yönteminin bu olduğuna inanıyorum.
Cem, 32, Reklamcı

*
Kendimi eski ilişkimden ne zaman arınmış ve unutmuş hissedersem o zaman başka bir kadına aşık olabilirim.
Emir, 22, Öğrenci

*Uzun bir süre beğendiğim kadınlardan bile uzak durmaya çalışırım. İşime konsantre olurum. Çünkü bir ilişkiye yalnızca bir birlikteliğim olsun diye başlamak istemem. Bir kadını tanımak için zaman gerekir. Hakan, 30, Tekstilci

*Hiç uzun bir ilişkim olmadı. Ben genelde eğlenebileceğim bir birliktelik ararım. Karşıma kimin ne zaman çıkacağını ve ne hissedeceğimi bilemem. Doğruyu söylemek gerekirse bir kadını başka bir kadın için terk ettiğim oldu. O yüzden birini bitirip hemen ardından yeni bir ilişkiye başlayabilirim.
Mehmet, 36, Müzisyen

*Her an olabilir! Yeni bir ilişkinin ne zaman başlayacağını bilemem. Ama ciddi bir ilişkinin ardından tekrar ciddi bir ilişkiye asla başlamam. Hatta bu düşünceyi kendime prensip edindiğimi bile söyleyebilirim.
Burak, 28, Avukat

Yeni ilişkinle eski ilişkin arasında karşılaştırma yapar mısın?

*
Kesinlikle hayır. Çünkü yeni bir ilişkiye başlamışsam eski ilişkimi unutmuşum demektir. Tabii ki ufak tefek şeyler aklıma gelir ama genel olarak ama hayatıma devam ederim. Eskisiyle karşılaştırmaya başlamışsam yeni ilişkim iyi gitmiyor demektir.
Murat, 23, Bilgisayar Mühendisi

*Karşılaştırma yaparım ama yalnızca yatakta nasıl olduğunu ve "eski sevgilimin mi yeni sevgilimin mi vücudu güzel" diye düşünürüm.
Cem, 32, Reklamcı

*Eğer iki ilişki arasında çok zaman geçmemişse ister istemez karşılaştırma yaparım. Eski sevgilimde beğendiğim huyların yeni sevgilimde olmasınıda isterim. Hatta hâlâ ona bir şey hissediyorsam ona benzeyen birisini bulmaya bile çalışırım. Ya huyları benzemeli ya da yüzü.
Emir, 22, Öğrenci

*
Eski sevgilimle karşılaşmadığım sürece yeni ilişkimle ya da sevgilimle karşılaştırma yapmam. Aksi takdirde devamlı karşılaştırma yapmaktan dolayı yeni ilişkimde hem kendimi hem de karşımdaki kadını mutsuz edeceğimi düşünüyorum. Yapsam bile karşımdakine belli etmemeye çalışırım.
Hakan, 30, Tekstilci

*
Yeni sevgilim daha güzelse evet!
Mehmet, 36, Müzisyen

*
Hiç zannetmiyorum. Daha önce kimseyi kimseyle karşılaştırmadım. Her kadının kendine göre farklı özellikler taşıdığına inanıyorum. Karşılaştırmak demek ilişkiden mutlu olmamak demek. Eğer mutlu değilsem zaten ayrılırım ve başkasıyla olurum ya da hiç kimseyle bir süre beraber olmam.
Burak, 28, Avukat

Eski sevgilini ayrıldıktan sonra kıskanır mısın?

*
Onu başkasıyla görmediğim sürece hayır. Ama başkasıyla görürsem yada karşılaşıp bana kendi anlatırsa kıskanırım. Başka bir ilişki yaşıyorsam bile.
Murat, 23, Bilgisayar Mühendisi

*
Benden daha yakışıklı ve zengin bir adamla çıkıyorsa kesinlikle kıskanırım.
Cem, 32, Reklamcı

*
Yeni bir ilişki yaşıyorsam kıskanmam. Hâlâ seviyorsam onu aramamak için elimden geleni yaparım çünkü aksi takdirde kıskançlıktan deliye dönerim. Ben ayrılmışsam "benden sonra kimi buldu acaba" diye merak ederim.
Emir, 22, Öğrenci

*
Yirmili yaşlardayken kıskanırdım, hatta hâlâ benim sevgilimmiş gibi aldatıldığımı düşünürdüm. Ama artık yalnızca merak etmekle yetiniyorum. Çünkü kıskanma hakkını kendimde bulmuyorum.
Hakan, 30, Tekstilci

*
Hayatında başka birisinin olduğunu arkadaşlarım aracılığıyla duyarsam biranlık bir kıskançlık yaşarım ama gelip geçicidir. Ayrılmışsak haklı sebeplerimiz vardır ve ona mutluluklar dilerim.
Mehmet, 36, Müzisyen

*
Eğer aynı ortamda bulunuyorsak ve yanımda sarılıp öpüşürlerse bulunduğum mekandan çıkarım. Bence böyle konularda her iki tarafın da biraz saygı göstermesi gerekiyor. Fakat kısa süreli bir ilişki yaşadıysak ne çabuk birini bulmuş diye düşünüp, gülüp geçerim.
Burak, 28, Avukat


Kaynak : Cosmopolitan
Abone olmak için:
Tıklayın

YORUM YAP

kalan karakter 2000

yeşim ÇELİK yeşim ÇELİK

6yillik bir iliskimvar onu 1kere bile aldatmadim lise askim beni ne kadar kisitlasa surya gitmicen bunu yapmican herseye tamam dedim onu seviyodum çünkü hala seviyorum ama dün ayrildik bitti ne yapcami bilmiyorum ben bitirdim yine beni bazi seylerden dolayi kisitladigi icin 21yasindayim gercekten bittiş tukenmis gibiyim onca yilim yasadiklarimiz ayrilmak icin miydi icim aciyo nefes alamıyorum sanki

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır19
cevapla 24.11.2013 14:39
meryem meryem

sence bir erkek sevgilisine 2 ay yalan söyleyip konuşmamak için ve bunu sevgilisi yakalayıp 2 ay yalan söylediğini bile bile iliskısını sürdürüp neden yaptığını öğrenmek için birden bire sorup ve telefonuna cevap vermezse ve telefonunu acamıyorsa ve neden yalan söyledıgını öğrenmek için msj atıyorsa ve cvp gelmiyorsa sence erkek acaba yüzü tutmadığı icinmi konuşmaz yoksa sevmediği icinmi konuşmaz ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır9
cevapla 13.11.2013 20:36
sinem sinem

kıskançlık normal bişey degil be cok kıskanan erkekde iyi degil bunu gitme şunu yapma sacma yani kısacası

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır7
cevapla 02.02.2013 08:55
meryem meryem

cok güzel serkan böyle kızı boğarsan hep yalnız kalırsın ama sevgılımın beni kıskanması hoşuma gder ama aşırıya kaçmamak suretiyle aşırıya kaçarsan hep yalnız kalırsın tatlı sert yapcaksın

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır3
cevapla 13.11.2013 20:39
serkan serkan

ewet haklısın bende o yuzden kaybettım cok sıktım kısıtladım bazı seylerı .ama keske yapmasaydım kıskanclıktan ıste :(

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır5
cevapla 03.07.2013 16:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN