YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

Ona istediğinizi yaptırın

Erkek arkadaşınızı değiştirmek için sürekli mücadele mi veriyorsunuz? Sık sık araması için ona baskı yapıyor veya daha güzel giyinmesi için söylenip duruyorsanız durum ikiniz için de bir işkence halini almış olabilir. Onu olduğu gibi kabul edip huzurlu bir ilişki yaşamak istiyorsanız önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

İlişkinizde sorunlar mı yaşıyorsunuz? Büyük ihtimalle erkek arkadaşınızı (çoğu kadının yaptığı gibi) bazı alışkanlıklarından vazgeçirmeye çalışıyor ve sürekli olarak mücadele ediyorsunuz. Kötü bir haber ama erkekler aklınızı okuyamıyorlar! Üstelik "Şu Playstation'ı kapatsana artık!" gibi talimatlarınız da genellikle işe yaramıyor. Aranızdaki mücadelenin duygusal durumunuza veya seks hayatınıza etki etmesini ve erkeğinizin gözünde ilkokul öğretmeni halini almak istemiyorsanız aklınızdakileri tatlı dille yaptırmalısınız. İşte onu değiştirmeden idare etmenizi sağlayacak bazı öneriler...

Yatakta Mutlu Olun
Sevgilinizle yakınlaştığınız anlarda çoğu zaman geriliyor ve ondan kontrollü hareket etmesini istiyor olabilirsiniz. Bunun sebebi fiziksel görünümünüzden hoşnut olmamanız mı? Gereksiz kaygılar yaşamanız agresif tavırlar sergilemenize neden oluyor mu? Karşınızdaki erkek sizi çekici bulduğu için yanınızda ve böyle anlarda selülitlerinizle değil daha çok onu etkileyen yönlerinizle ilgileniyor. Kendinize özen gösterin ama fiziksel kaygılarınızın aranızda huzursuzluk yaratmaması için sevgilinizin yanında her zaman rahat davranın. Unutmayın ki yatakta rahat ve kendinden emin davranan bir kadın partnerini en çok mutlu eden ve vazgeçilmez olan kadındır.

Daha Fazla Araması
Sizi daha sık aramasını istiyorsanız bu konuda biraz çaba sarf etmelisiniz. Erkekler telefonu biz kadınlardan farklı olarak sohbet etmek için değil çoğunlukla bilgi aktarmak için kullanırlar. İşte bu yüzden iki erkek on saniye içinde gereken bilgiyi paylaşıp, telefonu kapatabilir. Bu arada biz kadınlar hâlâ telefon faturamızın neden yüksek geldiğini düşünüp dururuz!
Birkaç öneri: Bir erkekle yeni bir ilişkiye başlama aşamasındayken onu çok fazla arayıp SMS göndermeyin. Erkekler için her gün beş dakikada bir arayıp ne yaptıklarını soran bir kız arkadaş kadar rahatsız edici bir şey olamaz. Çünkü zaten (üstüne fazla gidilmediği takdirde) o sizin dikkatinizi çekmek için uğraşmaya dünden razıdır. Eğer sizi gün içinde yeteri kadar aramadığını düşünüyorsanız ilk olarak bu konuda söylenmeyi bırakın. Sizi her aradığında onu övün ve hiçbir şekilde sizi az aramasıyla ilgili konuşmayın. Örneğin "Beni aradığında çok mutlu oluyorum. Günüm daha güzel geçiyor" demeyi ya da buna benzer mesajlar vermeyi deneyin. Sizi anlayacağ ını göreceksiniz.

Yatakta Yenilikçi Olması
Eğer seks hayatınızın monotonlaşmaya başladığını düşünüyorsanız harekete geçmelisiniz. Sevgilinizin, düşüncelerinizi okuyacağını beklemek hatadır. Birlikte heyecanınızı yükseltecek bir film izleyebilir, ilgisini çekecek bir iç çamaşırı satın alabilir, görünümünüzde bazı değişiklikler yapabilir ya da beklemediği bir anda onu öpmeyi deneyebilirsiniz. Erkekler genellikle ilişki başladıktan bir süre sonra sevgililerini ailelerinden biri gibi görme eğilimindedirler, bu da heyecan katsayılarının biz kadınlardan daha kısa sürede düşmesine neden olabilir. Bu nedenle onunla açık açık konuşup isteklerinizi ve beklentilerinizi ona belli etmenizi öneririz.

Sizi Sevdiğini Söylemesi
İlişkinin başında ne istediğinize çok dikkat edin çünkü daha ilk geceden sizi sevdiğini söyleyen bir erkek, sizinle sadece yatağa girmek istiyor olabilir. Hatta bazı erkekler ilk gecenin ertesinde sizi sevdiklerini söyleyerek tekrar beraber olmanızı sağlamak peşinde olabilirler. Bu tür cümleler, erkeklerin kadınları etkilemek için uyguladıkları klasik yöntemlerdendir. Karşınızdaki erkek her gece erkek arkadaşlarıyla çıkan, gece yarısı bir köşeye çekilip sayısız SMS gönderen biri mi? Ancak, gün içinde size beş dakikada bir ilan-ı aşk eden tipler de tehlikeli olabilir! Eğer bir erkeğin içtenlikle sizi sevdiğini söylemesini istiyorsanız, bunun için emek harcamanız gerektiğini unutmayın. Kabul etmeliyiz ki erkekler o iki sihirli sözcüğü mecbur kalmadıkça kullanmazlar. Çünkü bunu söylemenin getireceği ciddi sorumlulukların farkındadırlar. Bu konudaki beklentilerinizi yüksek tutmamaya çalışın.

Dilerseniz bu konuda fikir almak için yaşanan gerçek bir örneğe göz atalım. 32 yaşındaki Alp, kız arkadaşına beraber oldukları ilk üç sene içinde sevdiğini sadece iki kere söylemiş! Alp son derece normal bir erkek, sevgilisi Burcu da onu olduğu gibi kabul etmiş ve sürekli olarak bu konuda baskı yapmadığı için ikisi de son derece huzurlular; "" cümlesinin gerilim yaratmadığı bir ilişki yaşıyorlar.

Burada önemli nokta, sizin yukarıdaki paragrafta anlatılanlara inanmanız yada inanmamanız değil. Sonuçta erkekler bu şekilde düşünüyor. O yüzden bir dahaki sefere erkek arkadaşınızın size neden sürekli ilan-ı aşk etmediğini düşünürken bunu aklınızdan çıkarmayın. Sevgisini sözlerle ifade etmese de sizi tahmininizden daha fazla önemsiyor olabilir.

En önemlisi duygusal anlar yaratmak ve yaşamak konusunda sürekli beklenti içinde olmak yerine sevginizi ona sizin belli etmeyi denemeniz. Sabırlı olmanız ve kartlarınızı masanın üstüne açıkça koymanız gerekir. Ona, duygularını kelimelere dökmemesini anlayışla karşıladığınızı söyleyin. Erkeklerin neden böyle davranmayı tercih ettiklerini anladığınızı ama sizin de kadın olduğunuzu ve zaman zaman bunu duymanın kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacağını da ekleyebilirsiniz. Sizin dürüstlüğünüze ve ona baskı yapmamanıza saygı duyacaktır. Ancak sizi sevdiğini kabul etse bile, duygusal davranmaktan korkarak bunu size açıkça söylemekten kaçınabileceğini unutmayın. Sevgilinizi olduğu gibi kabul ettiğinizi söylediğinizde aranızda bu konu nedeniyle oluşan gerilimin yumuşayacağını göreceksiniz.

Onu fazla zorlarsanız erkek arkadaşınız korkup, sıkıştığı kapandan kaçmaya çalışabilir. Bu konuda tartıştığınız bir gecenin ertesinde cep telefonunuza ayrılmak istediğini belirten bir SMS gelmesi an meselesidir.

İkinci ve kulağa daha güzel gelen seçenek kendisinden ne istediğinizi anlaması ve birsüre sonra duygularını size açması olabilir.

Üçüncü ve bizce en sevimsiz görünen olasılık ise size bu konudaki tavrını asla değiştirmeyeceğini söylemesi olabilir. Eğer bu konu sizin için hayati önem taşıyorsa ilişkinizi gözden geçirmenizi öneririz.

Sizinle Vakit Geçirmek için Erkek Arkadaşlarıyla Buluşmayı İptal Etmesi
Bunu yapmaya mecbur mu? Düzgün bir erkek; arkadaşları, sosyal hayatı ve sevgilisine ayırdığı zamanı dengelemeyi her zaman bilir. En önemlisi bunun için çaba harcar. Eğer sizinle başbaşa olmaktan kaçıyor ve sürekli olarak erkek arkadaşlarıyla program yapıyorsa bu aranızda bir sorun olmaya başlamış demektir. Bu konuda ona baskı yapmanız genellikle işe yaramaz. Bazı şeyleri bir süre için istemeye istemeye yapmaya başlasa bile eninde sonunda kendisini biraz rahat bırakmanızı isteyecektir. Eğer erkekler gecesini iptal etmesini onun için çok da özel olmayan bir program (en yakın arkadaşınızın doğum günü partisine katılmak gibi) nedeniyle istiyorsanız, ona sonrası için geri çeviremeyeceği cazip bir teklif yapabilirsiniz. Mesela romantik bir hafta sonu sizi de mutlu edecek bir rüşvet olabilir.

Eşyalarınızı İzinsiz Alması
Özür dileriz! Bu, yıllardan beri çözülemeyen bir sorundur. Ne yazık ki bu konuda yapılabilecek bir şey yoktur. Şarjınızı ya da bilgisayarınızı size sormadan bir arkadaşına verebilir. İşleriniz aksar ve sinirlenmeniz de işe yaramaz...

Ailenizle Tanışması
Panik yapmayın! Onlar sadece aileniz ve hiç de kötü insanlar değiller. Kısacası boşuna endişeleniyorsunuz. Ciddi bir ilişki yaşayan bir erkek ailenizle tanışma konusunda gerilim yaratmayacaktır. Tabii eğer babanız bir canavar, anneniz de cadı değilse! Ona ailenizle yemeğe giderken size eşlik edip etmeyeceğini sorun. Annenizin eğlenceli yönleri veya babanızın siyasal görüşleri gibi noktaları ona anlatarak, hazırlayın. Boşuna gerilmeyin çünkü gecenin sonunda anneniz ve babanız erkek arkadaşınızla buzları eritmiş olacak.

Playstation'ı Kapatması
Başbaşa kalmayı hayal ettiğinizde odasına kapanması ya da bütün bir cumartesi gününü Playstation oynayarak geçirmek istemesi canınızı sıkıyor olabilir. Her kadının bu tür durumlarda uyguladığı farklı yöntemler vardır. Kimi gözyaşlarını kullanabilir, kimi kendisine ayrılan zaman konusunda tartışma çıkarabilir. Ancak bunların hiçbiri sevgilinizle yakınlaşmanız kadar işe yaramaz. Onu kendi dünyasından koparmak istediğinizde küçük flört oyunlarından yardım alabilirsiniz. Dikkatini çekecek yeni bir iç çamaşırı ya da yatakta deneyeceğiniz farklı bir pozisyon da işe yarayabilir. Monotonluğu kırmak yakınlaşmanızı sağlayacaktır. Ancak elbette istediklerinizi yaptırmak için her seferinde aynı yöntemi kullanmayın!

Evlenme Teklif Etmesi
Kadın ve erkeğin evlilik konusundaki motivasyonları farklı kaynaklardan beslenir. Kadın olaya duygusal bakarken erkek genellikle mantığıyla hareket etmeyi seçer. Eğer sevgilinizin evlilik kararı almasını hızlandırmak istiyorsanız, bunun uzun ve kısa olmak üzere iki değişik yolu vardır. Kısa yolda yapılması gereken ne yazık ki, rest çekmektir. Diyelim uzun bir süredir birliktesiniz ve artık ilişkinizin boyut değiştirmesini bekliyorsunuz. Ancak onda kelimenin tam anlamıyla "tık" yok. Yapabileceğiniz onunla açık açık konuşup "Şu tarihe kadar bana evlenme teklif etmezsen, senden ayrılırım" demektir. İyi planlanmış bir harekette kadın her türlü duygusal taktiği denemelidir. Bunun sonucunda erkek en değerli varlığını kaybediyormuş gibi hissedebilir veya hayatın anlamının sadece sizinle beraber olmak olmadığını anlayıp, ayrılma yolunu seçebilir. Ama en azından beklemeye ve acı çekmeye son vermiş olursunuz. Bir uyarı: Rest çekmeniz sonucunda büyük olasılıkla onu evlenmeye razı edeceksiniz ama arkadaşları bunu öğrenirlerse, sizden nefret edebilirler. Uzun yolu seçtiğinizde sabırlı olmalısınız. Sevgilinizle ortak geleceğinizle ilgili derin sohbetler yapmanız gerekir. Böylece ne istediğinizi ve beklentilerinizi karşılayıp karşılayamayacağını düşünecek fırsatı olur.

Sizden Ayrılması
Ayrılmanız gerektiğini düşünüyor ve bu cesareti kendinizde bulamıyorsanız aşağıdaki önerilerimizi uygulayarak ayrılık konusunda ilk adımı atmasını sağlayabilirsiniz.
Arkadaşlarından uzaklaşın.
Seks yapma konusunda isteksiz olun.
Uyumak istediği zamanlarda ciddi bir tartışma çıkarın.
Vejetaryen olun.
Tulum giymeye başlayın.
Sifonu çekmeyi unutun.

Kaynak : Cosmopolitan
Abone olmak için:
Tıklayın

YORUM YAP

kalan karakter 2000

lara lara

Cook begendim

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.10.2014 02:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN