YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

Zayıf yönlerin neler

İşte kritik bir mülakat sorusuna verilmesi gereken cevap...

Zayıf yönlerin neler?

Ne anlama geliyor:
Bu oldukça doğrudan bir sorudur ve dolaylı bir yaklaşımda bulunuyor olabilirler. Ancak yapabileceklerinizin limitleriyle çok ilgilendiklerine emin olabilirsiniz. Aynı zamanda zayıflıklarınız konusunda ne kadar bilinçli olduğunuzu da bilmek isteyeceklerdir. Çoğu insan ya kendine güvenmeyip zayıf yanlarını gözünde büyütür ya da kendinden fazla emin bir tavır takınır. Kendini tanıyan biri zayıf yanlarını bilir. Kibirli biri hiçbir zayıf yanı olmadığına inanır. Bu aynı zamanda kendini tanıma ve dürüstlükle ilgili bir test olabilir.

Nasıl Yanıtlamalı: Hiçbir zayıf yanınız olmadığını söylemeyin. Bu soruya iyi bir yanıt hazırlayın. Aranan pozisyon için gereken kilit özelliklerinizde ciddi bir eksiklik olduğunu göstermeyin. Diğer yandan bunların farkında olduğunuzu ve itiraf edebileceğinizi göstermek iyi olacaktır. Bazen insanların ismini unutabiliyorum. Bilirsiniz bazen birisiyle tanıştığınız anda ismini unutursunuz. Yapabileceğiniz en iyi şey zayıf yanlarınızı tanımlarken onlarla nasıl baş ettiğinizi de ortaya koymak. Böylelikle zayıflıklarınızı yönetmede nasıl güçlü olduğunuzu göstermiş olursunuz. Bu sorunumun üstesinden gelmeyi büyük oranda başardım. Bu konuda çok iyi bir iş hafızası eğitimi aldım ve artık birçok ismi aklımda tutabiliyorum. Aynı zamanda kontaklarımı kişilerin detaylı özellikleriyle tuttuğum bir yazılım kullanıyorum ve düzenli olarak gözden geçiriyorum. Zayıf yanınızı öyle tanımlayın ki aslında bunun sizin güçlü yanlarınızdan biri olduğu kanısına varsınlar. Bazı zamanlar çok tez canlı ve sabırsız olabiliyorum. Gereksiz ertelemeleri ve boşa geçen zamanları tolere edemiyorum. Tekrarlanmadıkları sürece hataları o kadar önemsemem.

Mülakat sorusu: "Eve iş götürür müsün?" TIKLAYINIZ!

http://www.isteinsan.com.tr

YORUM YAP

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN