YAZIYI GÖNDER
Adınız, Soyadınız
E-posta Adresiniz
Alıcı E-posta
Mesajınız
www.harpersbazaar.com.tr

3 günde 3 kiloya kadar vermek için bir tek gıda diyeti

Hedef: 3 günde ortalama 2-3 kilo.
Günlük kalori: 500 - 800 Kcal

mde belli bir noktaya gelip dayandım ve malesef tartılar artık bir gram bile oynamıyor. Konuyla ilgili görüş aldığım uzmanları böyle durumlarda "", "" veya "Tek Gıda i" olarak adlandırılan tip diyetleri uygulamamı önerdi.

Bu tarz diyetler aslında son derece sağlıksız ve sadece bir kereye mahsus olarak uygulanması öneriliyor. O da ancak belli durumlarda. İnternette araştırınca Tek Gıda Diyeti'nin tek bir diyet olmayıp, çeşitli yaklaşımları olduğunu öğrendim. Bunların en belli başlı olanları ekmek diyeti, meyve ve sebze diyeti, diyeti ve karışık tek gıda diyeti. Her bir diyet içinden internetten bulduklarım birbine çok benzer olduğundan aralarından bir tanesini olduğu gibi yazıyorum.

Başarılar!

Ekmek Diyeti
Meyve ve Sebze Diyeti
Çorba Diyeti
Karışık Tek Gıda Diyeti


ÇORBA DİYETİ .

Öncelikle tek tip bir çorba diyeti olmadığını belirtmem lazım. Değişik çorba diyetlerini de sizlerle paylaşıyor olacağım. Ama burada genel olarak çorba diyetlerinin uygulanması için aşağıda bir liste önerim var. Çorbası Diyeti, Çorbası Diyeti gibi dilediğiniz kalorisi düşük fakat besleyici değeri mümkün olduğunca yüksek bir çorba seçip bu diyeti o çorbayı kullanarak uygulayabilirsiniz.

Bu arada, içindeki katkı maddelerinden dolayı hazır çorbaların çorba diyeti için pek de işe yaramayacağını söylemem lazım. İçeriğini sizin belirlediğiniz herhangi bir sebze çorbası bu diyet için yeterlidir.

Aşağıdaki mönüyü veriyor olmama rağmen aslında beyaz peynir gibi bütün ekstralardan vazgeçip gün içinde istediğiniz kadar çorba içebilirsiniz. Şekersiz olmak koşuluyla çay ve kahve serbest. Tabi tüm diğer diyetlerde olduğu gibi akşam yediden sonra bir şey yemiyor ve gün boyunca bol su içiyoruz.

Bu diyetin günlük mönüleri:

1.GÜN
Sabah : Sabah: 50 gr. beyaz peynir, çay şekersiz
Öğle : İstenildiği kadar meyve + çorba
Akşam : İstenildiği kadar meyve + çorba

2.GÜN
Sabah : İstenildiği kadar meyve + çorba
Öğle : İstenildiği kadar meyve + çorba
Akşam : İstenildiği kadar et + çorba

3.GÜN
Sabah : İstenildiği kadar meyve + çorba
Öğle : İstenildiği kadar meyve + çorba
Akşam : Pirinç lapası, meyve muz, üzüm hariç + çorba

İyi diyetler!Not: Diyet Listeleri, bu konuda herhangi bir uzmanlığı bulunmayan, CafeRUJ.com.tr okuyucuları tarafından önerilmektedir. CafeRUJ.com.tr deneyimlerin paylaşımı açısından okuyucularından gelen bu tarifleri yayınlamakla birlikte hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Kilo vermek ve sağlıklı beslenmek için lütfen bir diyetisyenle görüşün ve diyet yapmaya başlamadan önce tüm sağlık kontrollerinizi tamamladığınızdan emin olun.

YORUM YAP

kalan karakter 2000

Sehla Sehla

Ben buna benzer bir diyet yapıyorum yalnız sabahları tost yiyorum tek fark gerisi full çorba meyve akşam 7den sonra off tabi

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır10
cevapla 01.07.2012 20:25
sinemm sinemm

işe yarıyor mu

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır3
cevapla 12.06.2011 18:17
asya asya

denemem lazım bakalım olacakmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır4
cevapla 30.10.2012 11:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan HARPERS BAZAAR veya harpersbazaar.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN