05. Süper Gelin Özlem: Feminen sevgili

Kafamız karma karışıkken daha da karıştırmaya ne dersiniz?

Bir yandan yazı yazıyor, bir yandan yoğun olan mail trafiğimi akıcı hale getirmeye çalışıyorum. Üzerlerinden hızla geçerken benim mor kızlardan Selin'in mailini görüyorum. "Öz! Moralim çok bozuk müsaitsen arayacağım! Ya da çıkışta bir girly talk yapalım?" (Kızlar bilirler, iş saatlerinde ful konsantre çalıştığım için, iş dışındaki telefonlara genellikle cevap vermiyorum, hele ki Selin'inkine asla! :) Eğer ki yanlışlıkla açarsam akşama kadar konuşur ve tüm işler yarım kalır, biliyorum. Ama yine de merakımı bastıramıyor ve mailine cevap vermeden arıyorum.

(Bu arada, artık Selin'le konuşurken aynı zamanda maillerime cevap verebiliyor ve yazı yazabiliyorum. Selin böyle bir iş gücü geliştirmeme neden oldu. Teşekkürler Selin! (: ).

Selin, karşısındakini yorabilecek derecede enerjisi yüksek, işkolik ve aşkkolik mor kızlardan. Giyimine ve süsüne meraklı olduğu kadar sporuna da önem verenlerden. Moday'la iç içe olan Selin, uzun süre Londra'da yaşamış olmasından ötürü cümlelerinde sürekli "ready to go, that's it, so what" gibi kelimeler kullanıp İngilizce bilmeyenler gözünde havalı görünen mor kızlardan. (Son yıllarda Türkiye'de de moda olan bir şey var, bilirsiniz. İnsanlar konuşurken İngilizvari bir Türkçeyle vurguladıkları kelimeleri, işaret ve orta parmaklarıyla den den arasına alıyorlar. Bu da bana çok komik geliyor. Aksan ok, ama görsel? O kadar da değil, İngiliz misin sen? Çok ayıp oluyor, çoook! Her neyse! Selin bunu yapmıyor (: ) Selin'cim ayrıca çok tatlıdır, dostumdur. Hem de en mor olanlarından :). Son dönemlerde kırmızısı maviye oranla baskın gelmiş, işten çok aşk düşünür olmuş mor kızlardan.

Her zamanki yerimiz K.V.'de kahvelerimizi yudumlarken, başlıyor yakınmaya. Onu daha önce hiç böyle görmediğimi itiraf etmeliyim! Gözleri kocaman olan Selin, geçenlerde bahsettiği adamdan bahsediyor yine. Daha birkaç gün öncesine kadar ne kadar etkilendiğini ve doğru adam olabileceğinden bahsederken, şimdi ne olmuştu da bu kadar dehşet içindeydi? "Öz! Adam sanırım biseksüel!" Hoppalaaa, bu da nereden çıktı şimdi? Abi nasıl anladın da yapıştırdın adama, Biseksüel! "Yok abi kesin biseksüel!". Adamcağız birkaç buluşmadan sonra, arada feminen tavırlar sergilemeye başlamış ve bizim kız doğru olduğuna inandığı adamdan çarpma etkisiyle uzaklaşmış. E haklıda! Tabii tutamadım kendimi bastım kahkahayı. Selin, bu sene maskülen modası var, adam belki de lezbiyendir!

Böyle bir espiri yaptığım için özür diliyorum. Tabii şaka bir yana, aynı anda aklımdan milyonlarca şey geçmeye başladı. Clark Kent'imle karşılaştım derken ya adam biseksüel çıkarsa? Hiç düşünmemiştim! Bir de bu çıktı başımıza… Bu kadar önyargıyla, bankta hala ideal erkeğini bekleyen iskelet kadına dönüşecek olmam kaçınılmaz bir gerçek. Lütfen yanlış anlaşılmasın sevgili hemcinslerim. İnsanlar gizlisi saklısı olmadan rahatça yaşasın bu memlekette. Bazı düzenleyici kurallar çerçevesinde ne kadar özgür olursak, bastırılmış duygularımız o kadar aza indirgenir. En tehlikelisi ise bastırılmış kişiliklerdir. Herkesin kendini rahatça yaşayabilmesinden yana oldum hep, ancak açıkçası biseksüel sevgilim olmasından yana değil…

Eve dönerken sıkışmış trafikte bol bol düşünme vaktim oldu. Çok soru soran ben, kendi kendime sorduğum sorulara cevap verirken "Painted black"le yerimden zıpladım, telefon çalıyor! Benim diğer mor kızlardan olan Nunu! "Öz, Pazar n'apıyosun?" Kocası, minik tatlı kızı ve birkaç arkadaşı buluşacaklarmış. "Sen de gel, çok özledim!" "Hem bir arkadaşım gelecek, çok beziyorsunuz, aynı sen Öz! Çok beğeneceksin!" Yahu ben ne düşünüyorum, Nunu ne diyor? Aynı sen derken? Feminen mi yoksa? "Nunu, sen boşver onu bunu, ben de seni çok özledim, geliyorum!"

Ps: Süper Gelin Özlem'in hikayesi başlasın artık, değil mi kızlar? (:

supergelinozlem@caferuj.com.tr

Diğer yazılar için TIKLAYIN

Twitter'dan takip et:

BİZE ULAŞIN