08. Süper Gelin Özlem: Şişmanım! Ama ruhen

Hayatlarımız aşkla anlam kazanıyor diyenlerdenseniz, ben de yanılıyor olduğunuzu düşünenlerdenim…

Sabah kalktığımızda ilk 10 dakika kendimizi nasıl hissediyorsak, günü de aynı ruh haliyle kapatacağız anlamına gelir. Benim mor dostlardan Psikolog Karin, "Yanında gülümseyerek günaydın diyebileceğin kimsen yoksa, aynaya bak ve kendine gülümse, Günaydın Özlem! de" diye önermişti. Tüm günü pozitif geçirirmişsin, ayrıca genç kalırmışsın!

Pozitif geçirmek tamam ama yaşlanmaktan korkmuyorum ki ben. Hatta, yüzümdeki kırışıklıklara bakarak, "Her birinizin ayrı anısı var..." demek istiyorum kendi kendime. Gülümsediğimde oluşan her bir çizgi, hayatın beni ne kadar mutlu ettiğini ve ne kadar güldürdüğünü anımsatmasını istiyorum… Hatta nefsine yenik düşmüş şişman ama mutlu bir kadın bile olmak isteyebilirim. Özellikle de ruhumun şişman olması en istediğim şeydir.

Sabah uyandığımda ilk iş olarak, aynanın karşısına geçip gülümsedim, "Günaydın Özlem!" dedim. Açıkçası kendimi deli gibi hissettim. Annem uyanıp aniden yanıma gelse, sıyırdığımı falan düşünebilir, hatta benden korkabilirdi. Kadim dostum Karin bu pozitif olma yöntemlerin sana kalsın! Beni pek de açmadı…

Yoga'ya mı başlasam acaba?

Hangi ayakkabılarımı giysem diye on dakika kadar düşündükten sonra, yine düz olanlarından seçtim bir tane. Ne yapayım görseli seviyorum ama rahatıma da düşkünüm. Upuzun topuklar üzerinde yamuk yumuk yürüyeceğim bir gün istemiyorum.

Playerımızı Amy Winehouse ayarlayalım! Me and Mr. Jones çalsın son ses kulaklarımızda! Günaydın kaos şehir İstanbul, günaydın ben! Fon olduğun için sağol, Amyyy!!!

Ps: Amy Winehouse demişken, hemen 20 Haziran'da Küçükçiftlik Park'da gerçekleşecek olan konserini hatırlatmak isterim :).

Trickkk! You have a message! Fsm'den mesaj var!

Günaydın, günün güzel geçsin…
İşte yüzümde zorlamasız bir gülümseme :). Arkasından gelen mesaj ise iş çıkışı için yemek teklifi… Kabul etmemem için hiçbir neden yok artık, çünkü mor kızların da testlerinden geçen bu adam yüzümü gülümsetebiliyor ve içimde bir şeylerin uçup uçup geri gelmesine neden oluyor… Biliyorum, bunları söylemek için çok erken, ama hissetmek zaman tanımıyor sevgili hemcinslerim. Ve hissederken paylaşmamak da mantıksız geliyor.

Çok ilginçtir ki, uzun zamandır sadece mor kızlar, işim ve sırt çantamı alıp tek başıma keşfe çıktığım zamanlar beni mutlu ederken, henüz çok fazla tanımadığım birinin sabah sabah gönderdiği bir mesaj gülümsetti. Ve kontrol mekanizmamı çalıştırmadan yanıt verdiysem, bu adamdan etkilendiğimin kanıtıdır. Bu da beni keyiflendirir. Hayat, tek hayat, mutlu eden şeyleri rahat bırak ve gülümsemeye bak!

Mesajların, telefonların, e-maillerin ardı arkası kesilmedi o günden sonra sevgili hemcinslerim. Çabuk sıkılan özelliğe sahip olan ben, bu adamla hiç sıkılmadan her gün buluşmaya başladım. Aralıksız şekilde giden buluşmalarımız yetmemeye, daha fazla birlikte olma isteği oluşmaya başladı. Zevklerimiz, renklerimiz, ahenklerimiz, derinliklerimiz, sığlıklarımız, her bir şeyimiz uyum göstermeye devam etti. Evet, aşık oldum önceki yıllarda da ancak bu daha farklı bir şey. Çok kısa zamanda çok derinde hissettiğim bir şey. Şimdiye kadar hiç karşılaşmadığım, kendim gibi biriyle birlikte olmaya başladım. Bu kadarı da fazla dediğim birçok nokta, her defasında kalbimi yerinden oynatan bakışlara sahip bir adamla birlikte olmaya başladım sevgili hemcinslerim. Geçenlerde Bilge, "Sanırım öyle biri yok" demişti. Ben de hemfikir olmuştum. Bunu belki hayatında bir belki de iki kere yakalıyorsun. Ama istisnasız yakalıyorsun. Iskalamıyorsan ne mutlu sana, ıskalıyorsan yine mutluluk senin. Hayatlarımız la, birliktelikle anlam kazanıyor diyenlerdenseniz, ben de yanılıyor olduğunuzu düşünenlerdenim. Hayat biriktirdiğiniz anılar, bunlara dahil olan insanlar, gülümsemenize neden olan paylaşımlarla güzel. Hayat, kendinizle güzel. Kendinizle anlamlı, paylaşımlıdır. Hayat, hayatın her anını paylaşabildiğiniz biriyle güzel olduğu kadar, sizin hayatla neler paylaştığınızla ilişkili olarak güzeldir. Hayat sizinle güzel, sizsiz bir hiçtir!

Süper Gelin Özlem'in yakın geçmiş hikayesinin giriş öncesi ve giriş bölümlerini sizinle özetle paylaştım sevgili hemcinslerim… Hikaye yeni başlıyor…

supergelinozlem@caferuj.com.tr

Diğer yazılar için TIKLAYIN!

Twitter'dan takip et:

BİZE ULAŞIN