Aveda’dan Meme Kanseri Vakfı’na destek

Bitkisel güzellik alanında dünya lideri olan AVEDA, meme kanseri testinin gerekliliğini dünya genelinde başlattığı bir kampanya ile hatırlatıyor. Buna göre Aveda satış noktalarından alınacak her bir Aveda el kremi için 7TL , Meme Kanseri Araştırma Vakfı'na aktarılacak.

Aveda, her yıl meme kanseri bilinçlendirme ayı olarak ilan edilen Ekim ayı boyunca, önemli bir bilinçlendirme kampanyasına imza atacak. Buna göre; ay boyunca ambalajı üzerinde meme kanserine karşı bilinçlenme simgesi olan pembe kurdela taşıyan özel üretim Aveda Hand Relief'in her birinin satışından elde edilecek 4$, Meme Kanseri Araştırma Vakfı'na bağışlanacak. 150 ml.lik özel üretim ambalajlarda satılacak olan Aveda Hand Relief el kremleri 125 ml.lik orijinal el kremi ile aynı fiyata, 60 TL'ye satılacak. Yine Aveda, kampanya süresince kullanıcılarına meme kanseri testinin gerekliliğini hatırlatırken bir yandan da erken teşhisin önemine vurgu yapacak.

2011 yılı boyunca pembe kurdelalı Aveda Hand Relief'lerin tüm dünyadaki satışı tamamlandığında, Aveda'nın gelir toplama hedefi 270 bin doları bulacak. Aveda, bu kampanya ile Meme Kanseri Araştırma Merkezi için bugüne dek 1.8 milyon dolar bağış topladı.

BİZE ULAŞIN