Buluşmanın ilk 20 dakikası neden önemli?

Buluşmanın ilk dakikalarında yüz mimiklerimiz, hareketlerimiz ve tavırlarımız çok önemlidir...

Cosmopolitan

İLK 2 İLA 4 SANİYE

Buluşmanın ilk birkaç saniyesinde beyniniz çok hızlı çalışıyor: Önce fiziksel izlenim için yüzünü yargılıyor, sonra kişiliğinin sizinle uyumuna bakıyorsunuz. Bilinçaltımızdaki her türlü izlenimin temelleri bu buluşmada atıldığından dolayı bu ilk izlenim çok önemli.

İLK 30 SANİYE

İlkel çağlarda insanlar konuşmaktansa vücut dilini kullandıklarından dolayı, birisiyle tanıştığımızda kelimelerden çok jestlere dikkat ediyoruz. Eğer direkt olarak size bakıyorsa, tüm dikkatini size yöneltmiş demektir. Öne doğru eğiliyorsa, ilgisi en üst seviyededir ve aranızda hiçbir engel yoktur.

İLK 5 DAKİKA

Sohbet ilerledikçe, geçmişiniz, değerleriniz, görünümünüz gibi özellikleriniz içinde benzerlikler tespit etmeye başlarsınız. Çünkü size benzer birisiyle çok daha iyi anlaşırsınız.

İLK 10 DAKİKA

Çekici bulduğumuz kişilerin hareketlerini taklit ederiz. Dolayısıyla birbirlerine bağlı çiftler, benzer hareketler sergiler. Size çekici geliyorsa, aynı anda içkilerinize uzanabilirsiniz. Yani bu da, masada aynı anda sessizlik olmasına ve dolayısıyla anlamlı bakışmalara sebep olur.

İLK 20 DAKİKA

Eski zamanlarda yabancılardan yemek kabul edilmediğinden dolayı, ilk buluşmada aynı tabaktan yemek yemek karşılıklı güvene işaret eder. Bu da, aradaki kuvvetli bağın temellerini atar.

BİZE ULAŞIN