Aşkınız bir ömür sürsün

“Nerede bu gerçek aşklar” serzenişlerini ne kadar sık duyuyoruz artık, değil mi? Çevremizdeki herkes geçici aşklardan şikayetçi. Oysa ki doğru kişiyi bulup, aşkın kurallarına uyduğumuzda uzun ömürlü ilişkiler hiç de imkansız değil. Sıralayacağımız formülleri ilişkinizde uygulayın ve gelişmeleri izleyin. Her geçen gün aşkınız güçlenecek.

1. ONUNLA ÖNCE ARKADAŞ OLUN
Sevdiğiniz erkeği anlamanın yolu onu her şeyiyle tanımaktan geçiyor. Klasik kadın alınganlıklarını bir kenara bırakarak ona karşı her zaman açık olun. Size anlattığı konular hiç ilginizi çekmese bile onu mutlaka dinleyin ve söylediklerini önemseyin. Sadece iyi günlerde yanında olmak yetmez! Kötü zamanlarda da yanında olduğunuzu bilmeli… PlayStation oynamak ya da maç izlemek istediğinde onu eleştirmek yerine, ona eşlik etmeyi deneyin. Böylece o da sizin alışveriş merakınıza söylenmeyi kesecek ve sizinle alışveriş merkezlerinde mağaza mağaza gezerken şikayet etmeyecek. Aranızda güçlü bir dostluk bağı kurup üzerine bir de aşkınızı ve tutkunuzu eklediğinizde, birlikte geçen günlerin kıymetini bileceksiniz.
2. DAİMA BAKIMLI OLUN
Şu bir gerçek ki ilişkinin başında dış görünüş önemlidir. Sonuçta ilk yakınlaşmaların fiziksel beğeniyle başladığını aklınızdan çıkarmayın. İlişkinizin ilk günlerinde ona güzel ve bakımlı görünmek için gösterdiğiniz çabayı, ilerleyen aylarda da sürdürmeye devam edin. "Nasılsa beni her halimle gördü" düşüncesine kapılmak zaman içinde sizde bir rahatlık yaratabilir. Kişisel temizliğinize, kıyafetlerinizin şıklığına özen gösterin. Gardırobunuzu ona göre düzenleyin demiyoruz. Örneğin sizi topuklu ayakkabıyla görmek hoşuna gidiyorsa, buluşmaya en güzel topuklu ayakkabılarınızla gidebilirsiniz. İşi abartıp saatlerce kuaföre kapanmaya ya da hazırlık sürecini uzatıp da onu dakikalarca bekletmeye gerek yok! Dengeyi koruyun.
3. AİLESİYLE VE ARKADAŞLARIYLA ARAYI İYİ TUTUN
Biriyle birlikte olmaya başladığınızda, beraberinde hayatınıza pek çok yeni kişinin daha dahil olacağını bilmelisiniz. Onun en değer verdiği aile bireyleriyle, çocukluk arkadaşlarıyla, zaman zaman iş arkadaşlarıyla aynı ortama girmek durumunda kalabilirsiniz. Erkeklerin özellikle annelerine ne kadar düşkün olduklarını biliyoruz. Özel günlerde annesine atacağınız bir telefon mesajı bile etkili olacaktır. Aynı şekilde arkadaşlarıyla da ilişkilerinizi sıcak tutun. Erkekler, bizim kadar olmasa da sorunlarını erkek arkadaşlarına anlatıp onlardan fikir alıyorlar. Onlarda da iyi bir imaj bırakmak oldukça önemli.
4. ONA SERBEST ZAMAN TANIYIN
Sevgili olmanız her günü, her anı birlikte geçireceğiniz anlamına gelmiyor. Erkek erkeğe takılmak istediğinde onu anlayışla karşılayın. Tabii bunu yaparken kendinizi de eve kapatmayın. Siz de çıkıp kız arkadaşlarınızla görüşün, vakit geçirin. Birlikteliğiniz dışında ayrı ayrı hayatlarınız olduğunu kabul etmek uzun ilişkilerin en önemli sırrı! Bunaltıcı, baskıcı bir sevgiliyi hiç kimse istemez. O yüzden, ipin ucunu çok fazla kaçırmadan birbirinizin hayatına saygı gösterin. Böylece onu özleyecek ve kalan boş vakitlerinizde sevgilinizin yanında olmak isteyeceksiniz.
5. BÜTÇELERİNİZİ AYARLAYIN
Uzun süreli ilişkilerde bir zaman sonra her şey gibi harcamalar da ortak olmaya başlıyor. Böyle bir durumda harcamalarınızı kontrol altında tutmanız ve onu zora sokacak alışverişlerlerden kaçınmanız gerekiyor. Yani kredi kartınızın limiti dolduğunda hemen onun kartına sarılmayın. Bu bir zamandan sonra tatsız bir tablo yaratacaktır. İhtiyacınız olduğu noktalarda sevgilinizin desteğini istemeniz tabii ki normal. Bunu o da anlayışla karşılayacaktır. Planınızı iyi yapın, harcamalarınızı not edin ve kendi bütçenizi oluşturun.
BİZE ULAŞIN